• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

عقب‌نشینی طلا در بازارهای جهانی

  • کد خبر : 28692
  • 22 شهریور 1402 - 16:12
عقب‌نشینی طلا در بازارهای جهانی
قیمت طلا امروز چهارشنبه 22 شهریور ماه کاهش یافت زیرا سرمایه‌گذاران منتظر آمارهای تورمی ایالات‌ متحده هستند که می‌تواند انتظارات چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو را شکل دهد.

قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه کاهش یافت زیرا سرمایه‌گذاران منتظر آمارهای تورمی ایالات‌ متحده هستند که می‌تواند انتظارات چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو را شکل دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۱.۸ درصد کاهش به یک هزار و ۹۱۱ دلار رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد کاهش به یک هزار و ۹۱۲ دلار رسید.

تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار تجارت «KCM» بیان کرد: هر گونه افزایش در داده‌های تورم ایالات‌ متحده ممکن است باعث شود طلا دوباره به زیر سطح یک هزار و ۹۰۰ دلار سقوط کند. با افزایش قیمت انرژی، انتظار می‌رود که تورم کل قوی‌تر شوند. از طرف دیگر، اگر تاثیر قیمت انرژی به اندازه‌ای زیاد نباشد، می‌توانیم شاهد کاهش بازدهی و مسیری بالاتر برای طلا باشیم.

داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌ متحده می‌تواند مواردی درباره انتظارات فدرال‌ رزرو از نظر افزایش نرخ بهره‌ ارائه دهد. بانک مرکزی اروپا همچنین انتظار دارد که تورم در سال آینده بالای ۳ درصد باقی بماند که این امر زمینه را برای دهمین افزایش متوالی نرخ بهره تقویت می‌کند.

شمش به افزایش نرخ‌های بهره بسیار حساس است زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز اعلام کرد: طلا ممکن است حمایت خود را در یک هزار و ۹۰۵ دلار در هر اونس دوباره آزمایش کند و احتمال ریزش به سمت یک هزار و ۸۹۸ دلار را نیز دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۸۸ سنت، پلاتین با ۰.۸ درصد کاهش، به ۹۰۳ دلار و ۹ سنت و پالادیم با ۰.۹ درصد کاهش، به یک هزار و ۲۲۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28692

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.