• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان مطرح کرد:

فولاد سنگان به دنبال محرومیت‌زدایی در خواف

  • کد خبر : 28872
  • 27 شهریور 1402 - 6:37
فولاد سنگان به دنبال محرومیت‌زدایی در خواف
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت:‌ ۱۱ طرح محرومیت‌زدایی توسط این شرکت با سرمایه‌گذاری حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال در خواف در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت:‌ ۱۱ طرح محرومیت‌زدایی توسط این شرکت با سرمایه‌گذاری حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال در خواف در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، علی امرایی بیان کرد: احداث بزرگ‌ترین واحد تولیدی کنسانتره‌سازی سنگ‌آهن کشور،‌ ساخت نیروگاه تولید برق بادی،‌ طرح‌های آب‌رسانی،‌ ساخت و توسعه و تجهیز مدارس در مناطق روستایی و محروم،‌ طرح‌های زیست‌محیطی و زیرساختی از پروژه‌های در دست اجرا برای کاهش محرومیت در منطقه جنوب خراسان رضوی و سنگان خواف است.

وی با اشاره به احداث بزرگ‌ترین و نخستین واحد تولیدی کنسانتره‌سازی سنگ‌آهن هماتیتی کشور در منطقه سنگان خواف، افزود:‌ برای اجرای طرح فوق ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است. عملیات اجرایی این طرح اکنون آغاز شده است و احداث آن ضمن افزایش ظرفیت تولید، اشتغال‌زایی خوبی نیز در منطقه ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان عنوان کرد:‌ احداث مرحله یک و دو شبکه جمع‌آوری فاضلاب، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و خطوط انتقال آب از دیگر طرح‌های بزرگ این مجموعه است که عملیات اجرایی این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۶ هزار میلیارد ریالی آغاز شده که اجرای آن نقش مهمی در کاهش مشکلات زیست‌محیطی منطقه دارد. هفت مدرسه نیز طی سنوات گذشته توسط شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، احداث و تجهیز شده و ساخت ۴۳ کلاس درس نیز در حال انجام است.

امرایی اظهار داشت:‌ شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با وجود قطعی ۱۲۰ روزه گاز و برق در سال گذشته، افزون بر چهار میلیون تن گندله و بیش از سه میلیون تن کنسانتره تولید کرد و هم‌اکنون واحد تولیدی کنسانتره و گندله این شرکت به ترتیب با ظرفیت ۲۳ و ۳۵ درصد فعالیت می‌کنند و از ابتدای امسال تاکنون، به رکورد تولید روزانه ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن گندله دست یافته‌ایم.

وی ادامه داد: این مجموعه به عنوان بزرگ‌ترین شرکت صنایع معدنی شرق کشور، دارای دو واحد تولید کنسانتره و گندله‌سازی هر یک به ظرفیت پنج میلیون تن است و واحد کنسانتره‌سازی این شرکت طی دو سال قبل با وجود شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های دشمنان با تکیه بر توان متخصصان داخلی راه‌اندازی شد.

بر اساس این گزارش، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه اصفهان در منطقه سنگان شهرستان خواف فعال است. حدود دو هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در واحدهای گندله‌سازی و تولید کنسانتره شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان مشغول به کار هستند و فعالیت این بخش برای ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28872

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.