• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

فولاد مباركه با قدرت در حال تولید و پیشبرد اهداف توسعه‌ای است

  • کد خبر : 18693
  • 24 اردیبهشت 1402 - 6:38
فولاد مباركه با قدرت در حال تولید و پیشبرد اهداف توسعه‌ای است
جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران حوزه‌های بهره‌برداری پشتیبانی و تعمیرات شرکت در محل برگزاری جلسات شرکت برگزار شد.

جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران حوزه‌های بهره‌برداری پشتیبانی و تعمیرات شرکت، در محل برگزاری جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه، پس از استماع گزارش هر یک از معاونان و مدیران شرکت، طی سخنانی بر رفع مشکلات و محدودیت‌های موجود در نواحی برای تحقق اهداف شرکت و نقش‌آفرینی حداکثری و به‌ موقع در تولید و اقتصاد کشور تاکید کرد.

وی در ادامه سخنان خود بر آماده‌سازی هرچه سریع‌تر چارت سازمانی برای افرادی که به‌ زودی باید در طرح‌های توسعه آماده بهره‌برداری از جمله نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی مشغول فعالیت شوند، تاکید کرد و گفت: باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این بخش از تولید نیز چابک‌سازی شود و پیش از شروع فصل گرم سال و مواجه‌ شدن با کمبود انرژی به مدد خطوط تولید شرکت بیاید.

طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت تامین اقلام و تجهیزات مصرفی مورد نیاز فولاد مبارکه، خاطرنشان کرد: برای ساخت و بومی‌سازی و تهیه اقلام و تجهیزات نباید به یک شرکت خاص متکی باشیم. ممکن است طی شرایطی با عدم تحویل و تامین به‌ موقع از سوی شرکت تامین‌کننده مواجه شویم. باید از تجربیات سایر شرکت‌ها در تامین و ساخت استفاده کنیم؛ همچنان که تجارب خود را در اختیار شرکت‌ها قرار داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اهمیت اجرای هرچه سریع‌تر طرح‌های توسعه شرکت، مطرح کرد: برای اجرای پروژه‌های توسعه حداقل باید دو یا سه شرکت را در فرایند انتخاب در نظر داشته باشیم و با در نظر گرفتن تمامی ملاحظات، بهترین شرکت‌ها را برای اجرای پروژه‌ها انتخاب کنیم.

طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خبر خوب اینکه به امید خدا و با همت همه همکاران، شرکت با قوت و در کمال آرامش و ایمنی در حال تولید و پیشبرد اهداف توسعه‌ای خود است و در ادامه موفقیت‌های سال قبل، از ابتدای سال جاری نیز به رکوردهای خوبی دست‌ یافته‌ایم و در مسیر تعالی در حرکت هستیم. از این‌ پس نیز باید تلاش کنیم با چابک‌سازی سازمان و بلوغی که در شرکت حاکم است، از تمامی چالش‌های احتمالی به‌ خوبی عبور کنیم.

وی عنوان کرد: بدون شک دستاوردهای حدود دو سال اخیر و ابتدای سال جاری  مگر در سایه کار گروهی میسر نمی‌شد که خوشبختانه در بهترین حالت اکنون در شرکت ساری و جاری است. رکوردهای به‌ دست‌ آمده قابل‌ تحسین است اما باید دائما مراقبت کنیم و بهتر شدن را به خود متذکر شویم. خوشبختانه در حوزه‌های مختلف، شاهد بهبود قابل‌ توجهی هستیم و امیدواریم این شرایط تثبیت‌ شده به بهترین شکل ممکن ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به نقش رهبران در سازمان‌های متعالی مطرح کرد: اگر نگاه جامع به انسان و بستر یادگیری آن داشته باشیم، می‌بینیم که انسان‌ها در محیط خانواده، مدرسه، دانشگاه، جامعه و در جمع همسالان پرورش می‌یابند و پس‌ از آن، هریک از آن‌ها می‌توانند برای زیرمجموعه خود در همه محیط‌های یاد شده نقش معلمی دلسوز و کارآمد را ایفا کنند. باید در نظر داشته باشیم به‌ طور مشخص محیط کاری سازمان برای رشد و تعالی افراد، کمتر از سایر محیط‌ها نیست؛ ضمن اینکه در هر مجموعه، فرهنگ‌ سازمانی خاصی به کارکنان منتقل می‌شود.

طیب‌نیا ادامه داد: نکته قابل‌ توجه این است که به‌ طور کلی در همه سازمان‌ها مدیران و رهبران سازمان نقش معلم را ایفا می‌کنند، زیرا رهبران سازمان هستند که با تعیین راهبردهای کلان و نوع ارتباط خود با افراد، فرهنگ سازمان را شکل می‌دهند. در این‌ بین این سوال مطرح است که بهترین معلم چه کسی است. به نظر می‌رسد بهترین معلم از نظر هرکس تعریف متفاوتی دارد. معلم می‌تواند در افراد زمینه و انگیزه لازم برای تحول، موفق بودن و متفاوت بودن در آینده را ایجاد کند و پنجره‌های جدیدی برای افکار جدید و مسیرهای جدید به روی افراد باز کند. در سازمان‌ها نیز باید شرایط به همین صورت باشد و رهبران سازمان برای کارکنان خود زمینه‌های رشد و تحول را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: کارکنان به مدیر و رئیسی که بیشترین انگیزه و تحول را در آن‌ها ایجاد کرده باشد، بیشتر ارج می‌نهند؛ چه‌ بسا افرادی در بدو ورود به سازمان، شرایطی داشتند که باحال و روز آن‌ها پس از گذشت چند سال به‌ هیچ‌ عنوان قابل قیاس نباشد. ممکن است افرادی طی این سال‌ها به رشد و تعالی رسیده و یا متاسفانه دچار زوال شده باشند. در اینجاست که نقش رهبران در سازمان‌ها بیشتر متجلی می‌شود. امروزه از رهبران سازمان بیشتر انتظار می‌رود انگیزه کارکنان را تقویت کنند. به اذعان مشاوران بزرگ دنیا، عوامل انگیزشی کارکنان مواردی فراتر از پاداش‌های مادی است؛ بنابراین یک سازمان جهان‌تراز باید در حوزه سرمایه‌های انسانی از مرحله مادی عبور کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد:‌ باید مدیرانی باشیم که کارکنان از کار کردن در کنار ما لذت ببرند. افراد باید از وجود مدیر خود حس مثبتی داشته باشند. مدیر باید به‌ دور از هرگونه ظاهرسازی و به‌ عنوان الگو، رفتارهای اخلاقی مطابق با آموزه‌های دینی و مبتنی بر اخلاق و عدالت را در دستور کار خود قرار دهد و باید و همواره از خود بپرسد چقدر زیرمجموعه خود را دوست دارد. اگر واقعا کارکنان زیرمجموعه خود را دوست داشته باشیم، در آن زمان است که آن‌ها نیز عاشقانه برای سازمان کار می‌کنند و این نگاه متعالی است که باید به‌ عنوان فرهنگ‌ سازمانی تصویب و بر تمامی بخش‌های شرکت حاکم شود. امروز باید فراتر از هرم مازلو حرکت کنیم و دغدغه بیشتر ما باید بر خودشکوفایی و افزایش انگیزه‌های کارکنان باشد. مدیران فولاد مبارکه با عنایت به هوش و تجارب زیادی که دارند، باید بر این موضوعات تمرکز کنند. به خاطر داشته باشیم تداوم و تثبیت موفقیت‌ها در یک سازمان، لزوما تخصیص پاداش و موضوعات مادی نیست بلکه بیشتر در گرو همین افزایش انگیزه و تعلق‌ خاطر کارکنان است.

طیب‌نیا در تبیین راهکارهای اجرایی کردن این تفکر در سازمان تاکید کرد: در این راه اولین گام، تعهد خود مدیران در امور و متعهد بودن آن‌ها به کارکنان است. مدیران ابتدا باید تعهد را به‌ صورت عملی از خود آغاز کنند. در چنین فضایی، مادام‌ که کارکنان مشاهده کنند مسئولان دغدغه آن‌ها را دارند و به این باور برسند که مدیریت از هر کوششی برای تعالی و رشد همه‌ جانبه آن‌ها دریغ نکرده است، آنگاه در این مسیر با تمام وجود حرکت خواهند کرد.

وی از اهمیت شفاف بودن به‌ عنوان گام دوم در این مسیر یاد کرد و گفت: باید اهداف سازمان به‌ درستی و شفافیت هرچه بیشتر برای کارکنان ترسیم و روشن شود. بسیار حائز اهمیت است که هریک از افراد در سازمان و حتی شرکت‌های پیمانکار در هر جایگاهی، از اهداف سازمان و دلایل اتخاذ تصمیمات مدیران ارشد سازمان در حوزه‌های مختلف و همچنین نقش خود برای دستیابی به اهداف سازمان و مقاصد آن باخبر باشند. باید افراد نقش و مهارت‌های سازمانی خود را در دستیابی به این اهداف پیدا کنند و به آن متعهد شوند و این نقش رهبران سازمان است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص گام سوم یادآور شد: در گام سوم باید از اقدامات ارزشمند همه کارکنانی که به نحوی در تعالی شرکت موثر بوده‌اند، قدردانی شود. اگر کار خوبی انجام می‌دهند، مدیران، روسا و شیفت‌ فورمن‌ها نباید برای دیدن تلاش همکاران خود و قدردانی از آن‌ها منتظر مناسبت خاصی بمانند بلکه باید در لحظه عملکرد خوب همکاران خود را ببینند و در نظر داشته باشند. تاثیر دیده شدن از پاداش‌های مالی بیشتر است. به خاطر داشته باشیم عوامل انگیزشی لزوما مادی نیست و حتما نباید از سوی مدیریت ارشد سازمان و در مناسبت‌های خاص صورت گیرد. برای افراد مهم است که کارهای معنی‌دار آن‌ها در سازمان دیده شود. با چنین اقداماتی باید میان کسی که کار ارزشمندی کرده و کسی که رفتار روزمره‌ در سازمان دارد تفاوت معنی‌داری ایجاد کرد. به خاطر داشته باشیم دیده شدن و فرهنگ قدردانی عزت‌ نفس همکاران را افزایش می‌دهد؛ همچنان که در آموزه‌های دینی ما هم بر این نکته تاکید شده است.

طیب‌نیا در ادامه سخنان خود از ایجاد مسیر شغلی برای کارکنان به‌ عنوان چهارمین گام در این فرایند نام برد و خاطرنشان کرد: باید برای همکاران مسیر شغلی ایجاد کرد. در مقاطعی هم که برای برخی همکاران امکان ارتقای بیشتر میسر نیست، می‌توان با راهکارهای موثر شرایط بهتر شدن حال روحی و روانی و پیشرفت آن‌ها را هموار کرد. یقینا می‌توانیم با خرد جمعی و همکاری بین واحدها برای آن‌ها شرایط بهتری فراهم کنیم. باید به هر طریق ممکن از جمله چرخش شغلی و با ایجاد انگیزه نزد کارکنان مسیر شغلی همکاران را پربارتر سازیم و به بهترین شکل ممکن در افراد تحول ایجاد کنیم تا آن‌ها نیز در ادامه کار متفاوت باشند و در اثر این رشد و تعالی برای سازمان، خانواده خود و جامعه منشا خیر و برکت بیشتر باشند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=18693

نوشته‌های مشابه

08مهر
صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت

08مهر
امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال
در حاشیه نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.