• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
طلای جهانی در اوج؛

قیمت طلا به مرز دو هزار و ۴۰۰ دلار رسید

  • کد خبر : 42798
  • 25 فروردین 1403 - 9:59
قیمت طلا به مرز دو هزار و ۴۰۰ دلار رسید
قیمت طلا در روز جمعه 24 فروردین ماه 1403 به بالاترین حد خود رسید زیرا تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به افزایش تقاضا برای این فلز امن ادامه داد؛ در حالی که داده‌های قوی اقتصادی نتوانست جذابیت شمش را کاهش دهد.

قیمت طلا در روز جمعه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ به بالاترین حد خود رسید زیرا تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به افزایش تقاضا برای این فلز امن ادامه داد؛ در حالی که داده‌های قوی اقتصادی نتوانست جذابیت شمش را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۰.۶ درصد افزایش، به دو هزار و ۳۸۶ دلار و ۳۸ سنت رسید؛ در حالی که قیمت آن در اوایل روز گذشته به رکورد دو هزار و ۳۸۹ دلار و ۲۹ سنت نیز رسیده بود. همچنین هر اونس طلای آمریکا با ۱.۳ درصد افزایش، به دو هزار و ۴۰۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

مقامات فدرال رزرو اظهار داشتند که برای کاهش نرخ بهره عجله‌ای نیست و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد؛ در حالی که تورم ایالات‌ متحده آمریکا هنوز هم بیش از حد داغ است که یک نگرانی رو به افزایش محسوب می‌شود.

انتظارات در مورد میزان سیاست تسهیل فدرال رزرو به سرعت در حال کاهش است زیرا گزارش‌های اقتصادی قوی نشان می‌دهد که اگر بانک مرکزی ایالات‌ متحده آمریکا هزینه‌های استقراض را پیش از موعد کاهش دهد، تورم ممکن است دوباره افزایش پیدا کند. نرخ‌های بهره بالاتر، جذابیت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در بالاترین حد خود نگه داشت اما نشان داد که می‌تواند از ماه ژوئن ۲۰۲۴ کاهش خود را آغاز کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۶۶ سنت، پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۸۶ دلار و ۸۰ سنت و پالادیوم با ۰.۶ درصد افزایش، به یک هزار و ۵۲ دلار و ۶۱ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42798

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.