• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

قیمت نفت روند نزولی به خود گرفت

  • کد خبر : 19047
  • 28 اردیبهشت 1402 - 10:37
قیمت نفت روند نزولی به خود گرفت
قیمت نفت پس از افزایش حدود 3 درصدی در معاملات روز گذشته، در معاملات امروز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت ماه بازار آسیا که معامله‌گران با احتیاط شاهد نشانه‌های پیشرفت مذاکرات درباره افزایش سقف بدهی آمریکا بودند، کاهش پیدا کرد.

قیمت نفت پس از افزایش حدود ۳ درصدی در معاملات روز گذشته، در معاملات امروز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه بازار آسیا که معامله‌گران با احتیاط شاهد نشانه‌های پیشرفت مذاکرات درباره افزایش سقف بدهی آمریکا بودند، کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا،  بهای معاملات نفت برنت با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش، به ۷۶ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۰ سنت کاهش، به ۷۲ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسید.

کاهش شدید ذخایر بنزین آمریکا به دلیل تقاضای بالاتر و خوش‌بینی پیرامون مذاکرات برای افزایش سقف بدهی آمریکا، کمک کرد هر دو شاخص روز گذشته با بیش از دو دلار افزایش در هر بشکه بسته شوند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و کوین مک کارتی، رئیس جمهوری‌خواه کنگره روز پیش به عزم خود برای رسیدن به توافق در آینده نزدیک برای افزایش سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری دولت آمریکا و اجتناب از ورشکستگی فاجعه‌آمیز اقتصادی، تاکید کردند.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر شرکت «OANDA»، سرمایه‌گذاران امروز منتظر شواهد بیشتری از رسیدن به چنین توافقی در آینده نزدیک بودند. قیمت نفت به سیگنال واضحی احتیاج دارد که اقتصاد آمریکا از فاجعه اقتصادی اجتناب خواهد کرد یا روند احیای چین به شکل پایداری سرعت می‌گیرد.

همچنین عامل دیگری که روی قیمت‌ها تاثیر گذاشت، افزایش احتمال افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا بود.

آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا که روز گذشته منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۱۲ ماه می، پنج میلیون بشکه افزایش پیدا کرده است؛ در حالی که تحلیلگران در نظر سنجی رویترز، کاهش این ذخایر به میزان ۹۰۰ هزار بشکه را پیش‌بینی کرده بودند. با این حال، ذخایر بنزین آمریکا به میزان ۱.۴ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی سه‌شنبه هفته جاری پیش‌بینی کرده بود چین محرک ۶۰ درصد از رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳ می‌شود و در نیمه دوم سال، تقاضا از عرضه، به میزان دو میلیون بشکه در روز فراتر خواهد رفت.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19047

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها