• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 25 March - 2023
مدیرعامل شرکت اسپادان سیمبافت:

لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد

  • کد خبر : 4311
  • 15 بهمن 1397 - 17:20
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
مدیرعامل شرکت اسپادان سیمبافت گفت: روکش لاکی که در ایران تولید می‌شود کیفیت لازم را ندارد و در واقع غیر قابل استفاده است.
مدیرعامل شرکت اسپادان سیمبافت گفت: روکش لاکی که در ایران تولید می‌شود کیفیت لازم را ندارد و در واقع غیر قابل استفاده است.

علی اجل لوییان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: حدودا از هشت ماه پیش دولت قوانین جدیدی را برای واردات وضع کرد، پس از تصویب و اجرایی شدن بخشنامه‌های مختلف اوضاع واردات لاک متشنج شد، درواقع الان به‌دلیل کیفیت پایین لاک داخلی و همچنین شرایط سخت واردات این محصول، تامین مواد اولیه به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. حتی در تامین مس نیز مشکلاتی داریم.

وی ادامه داد: جدیدا شرکتی در داخل ایران اقدام به تولید لاک کرده است که هم از لحاظ تنوع بسیار ضعیف عمل کرده و هم از نظر مرغوبیت نیز محصول بی‌کیفیتی تولید می‌کند. لاک تولیدی این شرکت اصلا مرغوب نبوده و قابل استفاده برای روکش سیم نیست و هیچ‌یک از تولیدکنندگان سیم‌لاکی از لاک شرکت مذکور نمی‌توانند استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت اسپادان سیمبافت با بیان اینکه سامانه «بهین‌یاب» بر اساس پروانه بهره‌برداری مس را سهمیه‌بندی می‌کرد، عنوان کرد: سهمیه‌بندی مس نیز چاره‌گشا نبود و حتی می‌توان گفت به‌دلیل واقعی نبودن میزان تولید، تخصیص سهمیه نیز دردی از تولیدکنندگان دوا نکرد. اشکال این نوع سهمیه‌بندی، تخصیص مس براساس ظرفیت تولید ثبتی در پروانه اخذ شده برای فعالیت است، مقدار واقعی تولید در این پروانه‌ها مشخص نیست. برخی سودجویان براساس سهمیه مس دریافت و اقدام به فروش آن به دو برابر قیمت در بازار آزاد می‌کردند، در صورتی که به بعضی از تولیدکنندگان واقعی سهمیه تعلق نگرفت.

اجل لوییان با بیان اینکه ما سالانه ۴۵۰ تن سیم‌لاکی از سایز ۰۲۵ تا ۱٫۴۰ تولید می‌کنیم، گفت: به جز مشکلات تامین مواد اولیه یکی دیگر از مشکلات ما نوسانات نرخ دلار است که سبب شده تا بازار سیم‌لاکی نیز ثبات قیمتی نداشته باشد. امسال به‌دلیل مشکلات عنوان شده وضعیت تولید و فروش سیم‌لاکی بسیار بد بوده است.

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=4311
  • نویسنده : فرزانه عزتی
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری