• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

مطالعات اکتشافی گوهرسنگ ها در ۱۱ استان

  • کد خبر : 13019
  • 02 اسفند 1401 - 6:59
مطالعات اکتشافی گوهرسنگ ها در ۱۱ استان
ایمیدرو با هدف توسعه صنعت گوهرسنگ و همچنین تحقق استراتژی‌های مندرج در سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور، مطالعات اکتشافی فاز شناسایی، پی‌جویی و غربالگری در 11 استان را دنبال می‌کند.

ایمیدرو با هدف توسعه صنعت گوهرسنگ و همچنین تحقق استراتژی‌های مندرج در سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور، مطالعات اکتشافی فاز شناسایی، پی‌جویی و غربالگری در ۱۱ استان را دنبال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، توسعه فعالیت‌های اکتشافی جهت شناسایی ذخایر انواع گوهرسنگ‌ها و غربالگری اطلاعات موجود، مطالعات اکتشافی را براساس استراتژی توسعه منابع گوهرسنگ خام مندرج در سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ از ابتدای سال جاری آغاز کرده است.

مطالعات اکتشافی فاز شناسایی پی‌جویی در استان‌های آذربایجان غربی، کرمان، قم، مرکزی و قزوین انجام می‌شود. همچنین مطالعات اکتشافی فاز غربالگری در استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، همدان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی صورت می‌گیرد. از سوی دیگر، اکتشافات سراسری یاقوت در دو زون آغاز شده است.

گفتنی است اجرای مطالعات اکتشافی توسط طرح توانمندسازی اکتشاف (تحت پوشش ایمیدرو) انجام می‌شود.

طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور (زیرمجموعه ایمیدرو)، مجری برنامه‌های توسعه‌ای ایمیدرو در تحقق اهداف این صنعت است. در مطالعات مشترک ایمیدرو و سازمان زمین‌شناسی نیز لایه گوهرسنگ به مطالعات اکتشافی الحاق شده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13019

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.