• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

نشست تعاملی مدیران عامل ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه

  • کد خبر : 17439
  • 10 اردیبهشت 1402 - 7:13
نشست تعاملی مدیران عامل ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه
نشست تعاملی مدیران عامل و معاونان شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه با رویکرد عملیاتی و در جهت افزایش همکاری‌های دو جانبه در حوزه‌های مختلف به ویژه تامین پایدار انواع یوتیلیتی‌ها برگزار شد.
نشست تعاملی مدیران عامل و معاونان شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه با رویکرد عملیاتی و در جهت افزایش همکاری‌های دو جانبه در حوزه‌های مختلف به ویژه تامین پایدار انواع یوتیلیتی‌ها، روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه به میزبانی ذوب آهن اصفهان در دفتر مدیرعامل این شرکت برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و  تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، مهدی کوهی، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این نشست بیان کرد: توازن در زنجیره تولید فولاد کشور از بخش معدن تا ارائه محصول نهایی به بازارهای داخلی و صادراتی، به راهبرد مشخص و مدون نیاز دارد. متاسفانه بخش اکتشاف به عنوان یکی از حلقه‌های اصلی این زنجیره هم‌راستا با بخش تولید فولاد، رشد نداشته است و این موضوع سبب شده است واحدهای فولادی کشور برای تامین پایدار مواد اولیه مورد نیاز خود با چالش‌های بسیاری مواجه باشند.
وی ادامه داد : واگذاری پهنه‌های معدنی به شرکت‌های واجد شرایط و دارای اهلیت، شرایط را برای تامین مواد اولیه فولادی‌ها تا حدودی بهبود بخشید و البته هنوز این مقوله استراتژیک جای کار فراوان دارد. در این رویکرد، شرکت ذوب آهن اصفهان در یک مزایده رسمی، پروانه بهره‌برداری معدن ققنوس را در اختیار گرفت، البته این معدن حدود ۲۰ درصد از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه را تامین می‌کند. بنابراین برای عملیاتی کردن تدابیر سال ۱۴۰۲ که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» ابلاغ شده است، این مجتمع عظیم صنعتی راهبردهای مناسبی در بخش معدن تعریف کرده است که با جدیت تمام آن‌ها را به پیش می‌برد.
هم‌افزایی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه، کاهش قیمت تمام‌شده بیشتر را رقم می‌زند
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه در بخش‌های مختلف مانند حمل‌ونقل و تامین انواع یوتیلیتی‌ها با توجه به اینکه در یک محدوده جغرافیایی قرار دارند، می‌توانند هم‌افزایی بسیار خوبی داشته باشند که این رویکرد بر کاهش قیمت تمام‌شده بیشتر در هر دو شرکت نیز تاثیر شایان توجهی دارد.
محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه نیز در این نشست عنوان کرد: از دوران حضور خود در بخش‌های مختلف کارخانه ذوب آهن اصفهان خاطرات بسیار زیادی داریم و امیدواریم اولین تولیدکننده فولاد در کشور بتواند با فائق آمدن بر چالش‌ها و محدودیت‌ها، با ظرفیت کامل تولید داشته باشد و در این زمینه ما آماده هر گونه همکاری هستیم.
وی اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان، یک سرمایه ملی بسیار بزرگ برای ایران اسلامی محسوب می‌‎شود و بسیاری از دستاوردهایی که در صنعت فولاد کشور و حتی در فولاد مبارکه عملیاتی شده است، ثمره دانش و تجربیاتی بوده که بخش اصلی آن در ذوب آهن اصفهان شکل گرفته است.
مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه خاطرنشان کرد : با شناختی که از ذوب آهن اصفهان داریم، این کارخانه بزرگ در بخش‌های مختلف ظرفیت های بسیار بالایی دارد که انشاالله بالفعل شدن آن‌ها را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.
فولاد مبارکه، مشتری چدن مازاد کوره بلند ذوب آهن اصفهان
طیب‌نیا اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه به لحاظ شیوه تولید متفاوت هستند اما در یک منطقه جغرافیایی قرار دارند و بر اساس نقاط مشترک فراوانی که دارند،می‌توانند ارزش آفرینی‌های بسیاری را در دو بعد ملی و بین‌المللی ایجاد کنند.
وی ابراز کرد: فولاد مبارکه، مشتری چدن مازاد کوره بلند ذوب آهن اصفهان و آماده سرمایه‌گذاری در تولید است که این رویکرد نیز یک زمینه همکاری مشترک برای هر دو شرکت محسوب می‌شود. در این زمینه جلساتی در گذشته برگزار شد و در حال حاضر نیز دنبال می‌شود.
گفتنی است در این نشست مقرر شد کمیته‌های اختصاصی با محورهایی نظیر تامین یوتیلیتی‌ها، برنامه‌ریزی برای ساماندهی اراضی فی ما بین، استفاده از چدن ذوب آهن اصفهان در خط تولید مجتمع فولاد مبارکه و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌‎های حمل‌ونقل در شرکت‌ها تشکیل شود و تصمیم‌سازی این کمیته‌ها جهت طرح در جلسه هیئت مدیره دو شرکت جهت اخذ مصوبه نهایی مطرح شود.
شایان ذکر است در این نشست جمعی از معاونان و مسئولان ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
انتهای پیام//
لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=17439

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.