• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان:

نیمی از معادن کرمان بهره‌وری لازم را ندارند

  • کد خبر : 33805
  • 24 آبان 1402 - 13:47
نیمی از معادن کرمان بهره‌وری لازم را ندارند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: این استان به عنوان بهشت معادن ایران، معدن‌ پایه است اما معادن موجود فقط ۵۰ تا ۶۰ درصد بهره‌وری دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: علی‌رغم اینکه استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران شناخته می‌شود اما معادن موجود فقط ۵۰ تا ۶۰ درصد بهره‌وری دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، امیر حسن‌زاده بیان کرد: باید بهره‌وری بیشتری از معادن داشته باشیم تا به توسعه دست یابیم. آمار بهره‌وری معادن در استان کرمان در حالی است که ماشین‌آلات حدود ۶۰ درصد هزینه معدن‌کاری را تشکیل داده است.

وی با بیان اینکه مشکل فرسودگی ماشین‌آلات ما کشوری است، اظهار داشت: میانگین عمر ماشین‌آلات استان کرمان ۱۵ سال است. مقرر شد افراد فعال در حوزه ساخت ماشین‌آلات، بحث اورهال (تعمیرات) را دنبال و کارگاه تعمیراتی راه‌اندازی کنند و سپس امور مرتبط با تعمیر معادن در استان را پیگیر شوند؛ همچنین ساخت قطعات را با راه‌اندازی نمایندگی‌ها و آموزش به صورت هم‌زمان در استان کرمان دنبال کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با اشاره به مشکل اکتشاف، عنوان کرد: ذخایر قطعی اثبات شده شمال استان کرمان، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن و جنوب استان، ۳۰۰ میلیون تن است که باید این فاصله پوشش داده شود.

حسن‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: طی یک برنامه هدفمند در جنوب استان، پروانه بهره‌برداری واحدهای غیرفعال ابطال می‌شود و در این زمینه حتی به برخی شرکت‌های بزرگ اخطار داده شده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=33805

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.