• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

هدف‌گذاری مجتمع فولاد سبا برای تولید دو میلیون تن كلاف گرم

  • کد خبر : 16782
  • 31 فروردین 1402 - 9:09
هدف‌گذاری مجتمع فولاد سبا برای تولید دو میلیون تن كلاف گرم
مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به ثبت رکوردهای تولید در این مجتمع صنعتی گفت: سال 1401، یکی از سال‌های موفق از نظر ایمنی، کمی، کیفی و تولید محصولات جدید در مجتمع فولاد سبا بود.

مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به ثبت رکوردهای تولید در این مجتمع صنعتی گفت: سال ۱۴۰۱، یکی از سال‌های موفق از نظر ایمنی، کمی، کیفی و تولید محصولات جدید در مجتمع فولاد سبا بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمود محمدی فشارکی با بیان اینکه طی سالی که گذشت، در فولاد سبا در حوزه تولید کمی شاهد پنج رکورد ماهانه تولید آهن اسفنجی و دو رکورد ماهانه تولید کلاف گرم و چندین رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی، ذوب، تختال و کلاف گرم بودیم، تصریح کرد: از نظر ایمنی، خوشبختانه وضعیت «F.R» (ضریب تکرار حوادث) و «S.R» (ضریب شدت حوادث) ناحیه در شرایط خوبی است و هفت محصول جدید نیز در سال ۱۴۰۱ در مجتمع فولاد سبا تولید شد.

وی افزود: راهبردهای فولاد مبارکه برای این بخش در سال ۱۴۰۲، استفاده حداکثری از ظرفیت نصب‌ شده در جهت تولید، تولید محصولات با ارزش‌ افزوده بیشتر، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، تولید اقتصادی در جهت کاهش هزینه‌های تولید، جذب نیروهای دانشی و مهارتی در جهت اصلاح چارت سازمانی و ارتقای دانش با برگزاری دوره‌های آموزش تعریف شده است.

مدیر مجتمع فولاد سبا ادامه داد: با توجه به اینکه توسعه پایدار و هدفمند یکی از ارکان گروه فولاد مبارکه است، در فولاد سبا نیز ارتقای بهره‌وری و افزایش ظرفیت تولید در گام اول تا دو میلیون تن و در گام بعدی تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن در نظر است. علاوه‌براین، پروژه‌های اصلاحی در بعضی از کارگاه‌های تولیدی تعریف ‌شده که راه رسیدن به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذوب را در سبا تسهیل می‌کند.

محمدی فشارکی با تاکید بر اینکه با حمایت‌های مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاونان و همکاران، دستیابی به ظرفیت تولید دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن از نظر فنی امکان‌پذیر است و مانعی در این راه وجود ندارد، مطرح کرد: برای تکمیل زنجیره تولید در مجتمع فولاد سبا، فاز مطالعاتی پروژه تولید سرد در حال طی شدن است که در صورت تصویب، امکان تولید و عرضه ورق‌های فولاد زنگ‌نزن، فولاد الکتریکی و… در مجتمع فولاد سبا نیز فراهم خواهد شد.

وی یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی انجام‌ شده توسط مدیریت ارشد فولاد مبارکه، در سال ۱۴۰۲ راهبرد توجه ویژه به تولید انبوه و تجاری محصولات، ورق زنگ‌نزن، فولاد الکتریکی، فولاد دوفازی و ورق کورتن در فولاد سبا در دستور کار قرار گرفته است که مقدمات آن فراهم‌ شده و به یاری خدا با همت مدیران و کارکنان، شاهد تولید تجارتی فولادهای ویژه در مجتمع فولاد سبا در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

مدیر مجتمع فولاد سبا در بخش پایانی سخنان خود از تلاش همکاران مجتمع فولاد سبا قدردانی کرد و گفت: بدون شک حمایت‌های مدیریت ارشد شرکت فولاد مبارکه باعث می‌شود در این بخش نیز با انگیزه بیشتر در مسیر تحقق شعار «مهار تورم و رشد تولید» و اهداف کلان گروه فولاد مبارکه گام برداریم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=16782

نوشته‌های مشابه

08مهر
صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت

08مهر
امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال
در حاشیه نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.