• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
با افزایش فعالیت کارخانه‌های فولادسازی،

واردات سنگ‌آهن چین صعودی شد

  • کد خبر : 42955
  • 28 فروردین 1403 - 9:10
واردات سنگ‌آهن چین صعودی شد
واردات سنگ‌آهن چین در ماه مارس 2024 افزایش یافت و صادرات فولاد نزدیک به بالاترین سطح هشت ساله رسید.

واردات سنگ‌آهن چین در ماه مارس ۲۰۲۴ افزایش یافت و صادرات فولاد نزدیک به بالاترین سطح هشت ساله رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، آمار گمرک نشان داد که واردات سنگ‌آهن چین در ماه مارس سال جاری میلادی، حدود ۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ در حالی که انتظار می‌رود تقاضا پس از تعطیلات سال نو افزایش یابد زیرا فولادسازان معمولا تولید خود را افزایش می‌دهند.

داده‌های اداره کل گمرک نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سنگ‌آهن جهان در ماه گذشته، ۱۰۰.۷۲ میلیون تن از ماده اصلی فولادسازی را وارد کرده است. این آمار در مقایسه با ۹۷.۵۱ میلیون تن واردات در ماه فوریه و ۱۰۰.۲۳ میلیون تن در  ماه مارس ۲۰۲۳ است.

تحلیلگران اظهار کردند که سطح نسبتا بالای واردات، احتمالا ناشی از انتظارات کارخانه‌های فولاد برای از سرگیری تولید در ماه مارس است که پس از آن تقاضا برای سنگ معدن را افزایش می‌دهد اما تقاضا در ماه گذشته بسیار ضعیف‌تر از حد انتظار بود.

بر اساس داده‌های مشاوره «Steelhome»، ذخایر سنگ‌آهن در بنادر اصلی چین تا پایان ماه مارس ۵.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۴۲.۱ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از اواخر ماه فوریه ۲۰۲۳ بود؛ در حالی که قیمت سنگ معدن بیش از ۱۳ درصد کاهش یافت.

آمار گمرک نشان داد واردات سنگ‌آهن چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، به ۳۱۰.۱۳ میلیون تن رسید که ۵.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت.

پی هائو، تحلیلگر مستقر در شانگهای در کارگزاری بین‌المللی «FIS» بیان کرد: واردات در ماه آوریل احتمالا به صورت ماهانه و سالانه بیشتر خواهد شد. محموله‌های دریایی در اواخر ماه مارس و نیمه اول ماه آوریل در سطح نسبتا بالایی باقی ماندند.

صادرات محصولات فولادی چین در ماه مارس سال گذشته با ۲۵.۳۵ درصد افزایش، به ۹.۸۹ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از ماه جولای ۲۰۱۶ است. داده‌های گمرک نشان می‌دهد حجم ماه مارس مجموع را در سه ماهه اول به ۲۵.۸ میلیون تن می‌رساند که بالاترین رقم برای دوره از سال ۲۰۱۶ و افزایش ۳۰.۷ درصدی سالانه است.

واردات محصولات فولادی چین در ماه مارس ۲۰۲۴ با ۹.۲۶ درصد کاهش، به ۶۱۷ هزار تن رسید و مجموع واردات محصولات فولادی طی ماه‌های ژانویه تا مارس با ۸.۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۱.۷۵ میلیون تن رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42955

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.