• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت

  • کد خبر : 20188
  • 10 خرداد 1402 - 10:53
واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت
معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: هیچ‌گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: هیچ‌گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسام مقدمعلی بیان کرد: بر اساس قانون معادن، هر شخص حقیقی یا حقوقی مجاز به فعالیت در حوزه اکتشاف معادن در سراسر کشور است و بنابراین هیچ گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

وی همچنین به پتانسیل‌های معدنی کشور اشاره کرد و افزود: تا زمانی که این ظرفیت‌ها بالفعل نشود نمی‌توان شاهد اثرات ملموس آن در زندگی مردم بود.

معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو با اشاره به ریسک بالا و نیاز به ارقام بالای سرمایه‌گذاری به عنوان مهم‌ترین مشکلات اکتشاف در فازهای شناسایی و پی‌جویی، عنوان کرد: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه‌ای پس از اکتشاف معادن، آن‌ها را از طریق مزایده جذب سرمایه‌گذار به فعالان دارای صلاحیت در بخش معدن و صنایع معدنی واگذار می‌کند.

مقدمعلی مطرح کرد: طی تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و ایمیدرو، پس از شناسایی اندیس‌های دارای پتانسیل با ارزش توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی, ایمیدرو اکتشافات فاز عمومی و تفصیلی را انجام داده و در صورت قابل اتکا بودن، از طریق مزایده به فعالان بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر  در استان‌های خراسان جنوبی, مرکزی، آذربایجان غربی، اصفهان و قم فعالیت‌ها در حال انجام است و هم‌زمان و به صورت پیوسته مزایده‌های واگذاری از طریق سازمان صمت این استان‌ها برگزار می‌شود؛ البته صلاحیت مالی و فنی شرکت‌‎کنندگان در مزایده بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20188

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.