• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

پایان بد شاخص بورس

  • کد خبر : 14394
  • 20 اسفند 1401 - 10:51
پایان بد شاخص بورس
شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات امروز شنبه 20 اسفند ماه توانسته بود تا رقم یک میلیون و ۸۲۸ هزار واحد افزایش یابد، در ساعات میانی و پایانی روند نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و ۸۱۶ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات امروز شنبه ۲۰ اسفند ماه توانسته بود تا رقم یک میلیون و ۸۲۸ هزار واحد افزایش یابد، در ساعات میانی و پایانی روند نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و ۸۱۶ هزار واحد ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس با ۸۴۵ واحد کاهش، در رقم یک میلیون و ۸۱۶ هزار واحد ایستاد.

این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن توانست سه هزار و ۶۰۷ واحد افزایش یابد و تا رقم ۵۴۹ هزار و ۲۶۴ واحد صعود کند. در این بازار ۶۵۹ هزار معامله به ارزش ۱۰۰ هزار و ۴۱۸ میلیارد ریال انجام شد.

طی معاملات امروز ۶۰ درصد نمادهای بورسی منفی و ۴۰ درصد مثبت بودند و از میان آن‌ها فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر نسبت به سایر نمادها، بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بانک ملت نسبت به سایر نمادها، بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۳۷ واحد افزایش، در رقم ۲۳ هزار و ۸۳ واحد ایستاد. در این بازار ۳۲۹ هزار معامله انجام شد که ۳۱۸ هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال ارزش داشت.

۶۰ درصد نمادهای فرابورسی منفی بودند که از میان آن‌ها پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و پویا زرکان آق‌دره نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14394

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها