• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023

پروانه بهره‌برداری معدن آلبلاغ صادر شد

  • کد خبر : 34146
  • 29 آبان 1402 - 6:59
پروانه بهره‌برداری معدن آلبلاغ صادر شد
معاون امور صنایع و معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان‌ شمالی از صدور پروانه بهره‌برداری معدن سرب و روی آلبلاغ خبر داد.

معاون امور صنایع و معادن اداره کل صمت استان خراسان‌ شمالی از صدور پروانه بهره‌برداری معدن آلبلاغ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، مهیار مشایخی بیان کرد: با صدور این پروانه، سرمایه‌گذار معدن می‌تواند عملیات اکتشافی تکمیلی و استخراج را انجام دهد. با پیگیری‌های انجام‌ شده، راه دسترسی این معدن با هماهنگی سازمان منابع طبیعی و محیط زیست در دست ساخت قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه برداشت‌هایی در گذشته توسط سوء استفاده‌کنندگان در این معدن صورت می‌گرفت، افزود: از مهم‌ترین اقدامات اداره کل صمت استان با هماهنگی‌های مراجع انتظامی، پاکسازی و جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از این معادن بوده است.

مهدی سجادی، رئیس نظام مهندسی معدن خراسان‌ شمالی در این خصوص عنوان کرد: روز چهارم دی‌ ماه سال ۱۴۰۰، عملیات اکتشافی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو به پایان رسید. ذخیره معدنی مشخص‌ شده برای این معدن ۵۰۰ هزار تن سرب و روی است که آذر ماه سال گذشته، سامانه کاداستر گواهی کشف این معدن را به نام ایمیدرو صادر کرد.

وی با اشاره به اینکه سنگ‌های سرب و روی موجود در این معدن با عیار ۳۰ درصد است، افزود: طبق برآوردهای انجام‌ شده در سال گذشته، هر تن سنگ بیش از ۱۲ میلیون تومان ارزش اقتصادی دارد. در این معدن، عملیات اکتشاف مقدماتی انجام شده و اگر اکتشاف عمقی انجام شود، ذخیره آن شاید به دو تا سه میلیون تن هم برسد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34146

نوشته‌های مشابه

15آذر
عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران
مدیر پرتفوی و سبد سهام هلدینگ صدر تامین عنوان کرد:

عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران

15آذر
شاخص بورس کاهشی شد
پس از صعودهای پیاپی؛

شاخص بورس کاهشی شد

15آذر
ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین:

ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.