• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

پیروز میدان رقابت فلزات‌ گرا‌‌ن‌بها کیست؟

  • کد خبر : 11562
  • 10 بهمن 1401 - 7:52
پیروز میدان رقابت فلزات‌ گرا‌‌ن‌بها کیست؟
بر اساس آخرین گزارش انجمن بازار شمش لندن «LBMA»، سال گذشته علی‌رغم شروع قوی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ثابت شد که یک دوره تثبیت برای بازار فلزات گران‌بها مطابق با انتظارات ایجاد شد.

بر اساس آخرین گزارش انجمن بازار شمش لندن «LBMA»، سال گذشته علی‌رغم شروع قوی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ثابت شد که یک دوره تثبیت برای بازار فلزات گران‌بها مطابق با انتظارات ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، انجمن بازار شمش لندن گزارش داد که قیمت طلا در سال گذشته به طور متوسط یک هزار و ۸۰۰ دلار و ۹ سنت در هر اونس بوده که نسبت به میانگین قیمت یک هزار و ۷۹۸ دلار و ۶۰ سنت در سال ۲۰۲۱ تنها اندکی افزایش یافته است.

این انجمن اعلام کرد که رقابت تنگاتنگی در رقابت پیش‌بینی قیمت در سال گذشته بود زیرا تحلیلگران چشم‌انداز محتاطانه‌ای را با میانگین پیش‌بینی قیمت یک هزار و ۸۰۱ دلار و ۹۰ سنت حفظ کردند.

در حالی که سال گذشته، سال تثبیت طلا بود اما برای نقره ناامیدکننده شد زیرا قیمت‌ها نسبت به سطح سال ۲۰۲۱ کاهش یافت.

انجمن بازار شمش لندن اعلام کرد که قیمت نقره در سال گذشته به طور متوسط ۲۱ دلار و ۷۳ سنت در هر اونس بوده که از میانگین قیمت سال قبل از آن، ۲۲ دلار و ۷۲ سنت در هر اونس کمتر است.

تحلیلگران فلزات گران‌بها در آغاز سال ۲۰۲۲ به نقره خوش‌بین و به دنبال آن بودند که قیمت‌ها به طور متوسط در سال، حدود ۲۳ دلار و ۵۴ سنت در هر اونس باشد.

سال ۲۰۲۲، سالی چالش‌برانگیز و پرنوسان برای طلا و نقره بود. تهاجم روسیه به اوکراین باعث ایجاد تقاضای امن برای طلا و نقره شد و قیمت طلا برای مدت کوتاهی به دو هزار دلار در هر اونس رسید.

با این حال، افزایش تورم به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته، فدرال رزرو را مجبور کرد تا نرخ بهره را در سال گذشته ۴۲۵ واحد افزایش دهد که تهاجمی‌ترین چرخه انقباض آن در چهار دهه اخیر است.

موضع سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو باعث شد که دلار آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر برسد. با این حال، انتظار می‌رود که فدرال رزرو به پایان چرخه انقباض خود نزدیک شود زیرا سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش می‌دهد و شتابی برای طلا و نقره در سال جدید ایجاد می‌کند.

قیمت طلا از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر خود در ماه نوامبر، نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافت. انجمن بازار شمش لندن عنوان کرد که قیمت پلاتین در سال گذشته به طور متوسط، ۹۶۰ دلار و ۵۸ سنت در هر اونس بوده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=11562

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.