• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023

چراغ سبز «ومعادن» به سهام‌داران

  • کد خبر : 10615
  • 01 بهمن 1401 - 11:28
چراغ سبز «ومعادن» به سهام‌داران
در صورتی که ریسک‌های ناگهانی به بازار سرمایه کشور تحویل نشود و اقتصاد و بازار از ثبات نسبی برخوردار باشد و روند معاملات بازار رو به بهبود حرکت کند، می‌توان انتظار داشت هر سهم «ومعادن» در گام نخست به محدوده قیمتی 6 هزار و 250 ریال برسد.

در صورتی که ریسک‌های ناگهانی به بازار سرمایه کشور تحویل نشود و اقتصاد و بازار از ثبات نسبی برخوردار باشد و روند معاملات بازار رو به بهبود حرکت کند، می‌توان انتظار داشت هر سهم «ومعادن» در گام نخست به محدوده قیمتی ۶ هزار و ۲۵۰ ریال برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، «ومعادن» که در گروه استخراج کانه‌های فلزی حضور دارد، سبد سهام متشکل از شرکت‌های حاضر در بورس اوراق بهادار تهران به بهای تمام شده ۱۴۰ هزار میلیارد ریال را تشکیل داده که ارزش بازار آن در حال حاضر بالغ بر یک هزار و ۱۸۹ هزار میلیارد ریال بوده و این رقم در نوع خود جالب توجه است.

لازم به ذکر است که در سال مالی گذشته این شرکت از محل فروش سرمایه‌گذاری‌ها، سود ۱۳.۶ هزار میلیارد ریالی کسب کرده بود.

نگاه بنیادین به این سهم و توجه سهام‌داران حرفه‌ای و خبره به آن سبب شده است تا سهام‌‎داران و سرمایه‌گذاران «ومعادن» را برای بازه زمانی بلندمدت در پرتفوی خود نگه دارند.

آمارها نشان می‌دهد که شرکت توسعه معادن و فلزات، بازدهی جالب توجه ۳۲۹ درصدی را برای سهام‌دارانی که در سه سال اخیر با این سهم همراهان بوده‌اند، به ارمغان آورده است.

بنابراین، با توجه به پروژه‌های عظیمی‌که این هلدینگ از طریق شرکت‌های تابعه خود در دست اجرا دارد، تکمیل آن‌ها تاثیر بسزا و قابل ملاحظه‌ای بر ارزش سهام آن می‌گذارد و از آنجایی که در بازه زمانی بلندمدت، «ومعادن» هیچ گاه هیچ سهام‌داری را متضرر نکرده است، به طور قطع می‌توان از این سهم به عنوان یک سهم بنیادی با ریسک پایین سرمایه‌گذاری نام برد.

البته از این نکته نیز نباید گذشت که سهام شرکت توسعه معادن و فلزات برای سهام‌دارانی که نگاه کوتاه مدت دارند و به دنبال کسب بازدهی مناسب در بازه زمانی اندک وارد بازار سهام شده‌اند نیز مناسب است؛ چراکه معاملات مدت اخیر نشان می‌دهد که در دی ماه رشد قیمت سهم حدود ۱۹ درصد بوده است. از سوی دیگر، به دلیل نقدشوندگی بالای سهم، به اصطلاح سهم قفل نمی‌شود و شرایط برای خرید و فروش آن مهیا است.

در حال حاضر ارزش بازار این شرکت بیش از یک هزار و ۱۷ میلیارد ریال است و نسبت P/B در محدوده ۱.۳ است و با P/E حدود ۷.۶، وضعیت مطلوبی دارد. با توجه به اینکه P/E صنعت مربوطه بالاتر از این رقم است، می‌توان فضای رشد مناسبی را برای سهم متصور شد. در صورتی که ریسک‌های ناگهانی به بازار سرمایه کشور تحویل نشود و اقتصاد و بازار از ثبات نسبی برخوردار باشد و روند معاملات بازار رو به بهبود حرکت کند، می‌توان انتظار داشت هر سهم «ومعادن» در گام نخست به محدوده قیمتی ۶ هزار و ۲۵۰ ریال برسد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10615

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری