• امروز : چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024

چگونگی پرداخت حق انتفاع بهره‌برداری از معادن مشخص شد

  • کد خبر : 13515
  • 08 اسفند 1401 - 5:30
چگونگی پرداخت حق انتفاع بهره‌برداری از معادن مشخص شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای نحوه پرداخت حق انتفاع بهره‌برداری معادن را تعیین کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای نحوه پرداخت حق انتفاع بهره‌برداری معادن را تعیین کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، در جلسه علنی مجلس و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۲ در بخش درآمدی، نمایندگان ملت دو بند الحاقی ۲ و ۶ تبصره ۷ را تصویب کردند.

طبق بند الحاقی ۲، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای قرارداد استخراج سنگ‌آهن از معادنی که پروانه بهره‌برداری آن‌ها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و یا شرکت‌های تابعه است، موظفند بابت حق انتفاع دارنده پروانه بهره‌برداری به ماخذ حداقل ۵ درصد میانگین وزنی قیمت فروش داخلی و صادراتی شمش فولاد خوزستان به ازای هر تن کلوخه تولیدی از معدن مربوطه را به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پرداخت کنند.

در خصوص آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که حق انتفاع دارنده پروانه بهره‌برداری ایمیدرو در قرارداد از طریق ساز و کار مزایده تعیین شده است، حکم این بند مجری نیست.

طبق بند الحاقی ۶، به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اجازه داده می‌شود مبالغ مازاد بر اعتبار مصوب سود ویژه سهم دولت ۵۰ درصد سود ابرازی و مازاد بر مالیات عملکرد پیش‌بینی شده خود را به حساب دولتی تمرکز وجوه درآمد شرکت‌های دولتی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13515

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.