• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
بورس کاهشی شد؛

افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس

  • کد خبر : 42881
  • 26 فروردین 1403 - 12:44
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۱ هزار و ۱۹۳ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم دو میلیون و ۱۹۶ هزار و ۷۷۶ واحد رسید.

امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۱ هزار و ۱۹۳ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم دو میلیون و ۱۹۶ هزار و ۷۷۶ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، پس از پاسخ سپاه پاسداران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، بازار سرمایه کاهش را تجربه کرد و به نظر می‌رسد اثرات هیجانی این رخداد غیراقتصادی، باعث افزایش فشار فروش در بورس شد؛ البته سازمان بورس با تشکیل جلسه اضطراری، دامنه نوسان در بازار سرمایه را به یک درصد کاهش داد که این تصمیم تا سه روز اجرایی خواهد شد.

به هر ترتیب، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در دومین روز هفته ۱۱ هزار و ۱۹۳ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم دو میلیون و ۱۹۶ هزار و ۷۷۶ واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز با افت دو هزار و ۶۷۷ واحدی، در عدد ۷۲۳ هزار و ۵۳۹ واحد ایستاد.

تعداد معاملات روز یکشنبه بورس، بیش از ۹۰ هزار فقره بود که تقریبا یک چهارم روزهای گذشته محسوب می‌شود. ارزش معاملات نیز به سه هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان رسید.

«فملی»، «فولاد»، «فارس» و «وغدیر» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین «فملی»، «فولاد»، «ذوب» و «وبملت» از نمادهای پرتراکنش بودند که همگی منفی شدند.

فرابورس ایران نیز روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۲۹ واحد افت پیدا کرد و شاخص آن در عدد ۲۴ هزار و ۶۴۵ واحد ایستاد.

تعداد معاملات فرابورس با ۵۰ هزار فقره، تقریبا یک چهارم  روزهای گذشته بود. ارزش معاملات فرابورس ۹ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان بود.

«شگویا»، «هرمز»، «زاگرس» و «بپاس» از نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس بودند که همگی قرمز به کار خود پایان دادند. همچنین «فزر»، «کرمان»، «فصبا» و «بگیلان» از نمادهای پرتراکنش بودند که به جز «فزر»، سایر نمادها منفی شدند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42881

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.