• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
عضو هیئت مدیره گروه صنعتی سدید مطرح کرد

‌نگاه سدید به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی

  • کد خبر : 1844
  • 05 آبان 1399 - 19:14
‌نگاه سدید به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی
عضو هیئت مدیره گروه صنعتی سدید گفت: گروه سدید با توجه به توانایی‌های شرکت‌های زیرمجموعه و جذابیت بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، قصد دارد به حوزه صادرات وارد شود و در سال آینده نگاه جدی به صادرات خواهیم داشت.

عضو هیئت مدیره گروه صنعتی سدید گفت: گروه سدید با توجه به توانایی‌های شرکت‌های زیرمجموعه و جذابیت بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، قصد دارد به حوزه صادرات وارد شود و در سال آینده نگاه جدی به صادرات خواهیم داشت.

بهمن صالحی جاوید در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: گروه صنعتی سدید مجموعه بزرگی است و به عنوان یک هلدینگ که از چندین شرکت زیر مجموعه در حوزه‌های مختلف و متنوع صنعتی تشکیل شده است، طبیعتا مدیریت پورتفوی را انجام می‌دهد.

وی افزود: شرکت‌های تابعه گروه صنعتی سدید هر کدام به تناسب فعالیت تعریف شده خود، ماموریت مشخصی را پیگیری می‌کنند. به طور مثال شرکت‌ لوله‌سازی ماهشهر سدید مشخصا بر اساس استعداد تولید، تکنولوژی روز و ماشین‌آلات مدرن، محصولات خود را با بهترین کیفیت، تولید کرده که در پروژه‌های مختلف عمرانی کشور شامل خطوط انتقال نفت و گاز ترش و ‌شیرین، مورد مصرف قرار می‌گیرند. همچنین شرکت صبانیرو در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در بخش تولید توربین‌های بادی و تجهیز مزارع مرتبط، فعالیت کرده و یا شرکت توسعه سازه‌های دریایی تسدید در زمینه پیمانکاری حوزه‌های مختلف خصوصا بالادست و پایین‌دست صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، طراحی و ساخت سکوهای نفتی و اجرای پروژه‌های خطوط لوله زیردریایی و… با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و پرسابقه فعال است.

عضو هیئت مدیره گروه صنعتی سدید اضافه کرد: هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه سدید با توجه به ماموریت مرتبط، محصولات و خدمات خود را روانه بازارهای داخلی می‌کنند. به طور طبیعی با توجه به اینکه استعداد کشور مراحلی از توسعه را طی کرده، موجب شده است تا زیرمجموعه‌های گروه صنعتی سدید چه در حوزه کالاهای صنعتی تولیدی مانند لوله‌های قطور فولادی خطوط انتقال نفت، گاز و‌آب، توربین های بادی، مگاپمپ‌های پیشرفته صنعت نفت و‌گاز و پتروشیمی و چه در حوزه خدمات فنی و مهندسی و به ویژه پیمانکاری، نیم‌نگاهی به بازارهای صادراتی داشته باشند. این امر می‌تواند خصوصا در بازارهای منطقه‌ای و کشورهای همسایه و حتی بازارهای دور دست مورد توجه قرار گیرد.

صالحی جاوید با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان «جهش تولید» و برنامه گروه صنعتی سدید در این خصوص، بیان کرد: با توجه به تغییرات نرخ ارز در سال‌های اخیر، طبیعتا صادرات منافع بیشتری را برای تولیدکنندگان و همچنین کشور به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر کشور تا حدودی با رکود یا به عبارت بهتر، کاهش سطح مصرف روبرو شده و در این شرایط، بازارهای هدف خارجی می‌توانند مد نظر قرار گیرند که البته این هدف در شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی سدید دنبال می‌شود کما اینکه مجموعه سدید طی سال‌های گذشته تجربه صادرات به کشورهای همسایه در خصوص لوله‌های قطور فولادی خطوط انتقال گاز و ‌نیز ‌توربین‌های بادی را داشته است.

عضو هیئت مدیره گروه صنعتی سدید در انتها خاطرنشان کرد: زیرساخت‌هایی که باید توسط دولت برای تحقق جهش تولید فراهم می‌شد، به دلیل مشکلات مختلف موجود در کشور ازجمله رکود ناشی از کرونا به آن شکل که میبایست محقق نشده اما گروه صنعتی سدید بسیار امیدوار است زیرا ضمن پروژه‌‎های مختلف در دست انجام، سازمان‌دهی مالی مناسبی طی چند سال اخیر در دستور کار قرار گرفته است که در نهایت منجر به تقویت فرآیند توسعه بازار شرکت‌های زیرمجموعه‌ شده و سبب می‌شود تا حرکت در مسیر رشد و تعالی با شتاب بیشتری صورت گیرد.

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=1844

نوشته‌های مشابه

06مهر
افول صنعت سیم و کابل در کشور
مدیر کارخانه شرکت سیم و کابل مدار لاک مطرح کرد:

افول صنعت سیم و کابل در کشور

06مهر
نیمه پنهان صنعت سرب
مدیرعامل شرکت تولیدی نور گستر شفق شیراز مطرح کرد:

نیمه پنهان صنعت سرب

06مهر
صنعت، بی برو برگرد قربانی می‌شود!
مدیر کارگاه ریخته‌گری نجف‌آبادی:

صنعت، بی برو برگرد قربانی می‌شود!