• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023
معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان:

کاتد «فملی» در دنیا جزو برندهای خوب و بی‌نظیر است

  • کد خبر : 10590
  • 01 بهمن 1401 - 8:35
کاتد «فملی» در دنیا جزو برندهای خوب و بی‌نظیر است
معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت:  امسال در برنامه داریم تا 386 هزار تن کاتد مس تولید کنیم که در دنیا جزو برندهای خوب و بی‌نظیر است.

معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت:  امسال در برنامه داریم تا ۳۸۶ هزار تن کاتد مس تولید کنیم که در دنیا جزو برندهای خوب و بی‌نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ ماه، رضا گلشن مهرجردی در نشست با معاونان و مدیران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، بیان کرد: بازدید از مجموعه‌هایی مانند مجتمع مس سرچشمه رفسنجان که نه‌تنها در ایران بلکه در دنیا شناخته شده است، می‌تواند سرمایه‌ای برای همیشه باشد و داشته‌های علمی افراد را بیشتر کند.

وی افزود: یکی از محورهای بنیاد ملی نخبگان، هدایت نخبگان و مستعدان به سمت حل مسائل کشور ازجمله در حوزه صنعتی است.

مدیرکل دفتر شناسایی بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد: طرح‌هایی در بنیاد در دست اقدام داریم که طرح شهید روشن مشهورترین این طرح‌هاست و خوشبختانه طرح‌ها با همکاری دانشگاه‌ها در حال انجام است.

گلشن مهرجردی اذعان کرد: همچنین طرح بورس صنعتی را در استان یزد با همکاری صنایع در دست اقدام داریم که صنایع استان فراخوان جذب دانشجو را داده‌اند و بسیاری از رشته‌ها در دانشگاه یزد تحت عنوان ظرفیت بورس صنعتی عنوان و سعی شده است دانشجویان مستعد به سمت نیازهای صنعتی استان سوق پیدا کنند.

وی طرح مسئولیت‌های اجتماعی را یکی‌ دیگر از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان برشمرد و خاطرنشان کرد: معتقدیم اگر از جنس نیازها وارد این حوزه شویم، می‌توانیم آینده روشنی براساس رفع نیازها داشته باشیم.

معرفی ۳۰۰ نخبه به صنعت مس

مسعود رضایی‌زاده، معاون پارک علم و فناوری استان کرمان نیز در این نشست مطرح کرد: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از نخبگان کشوری که اکثرا بومی بودند، به منابع انسانی صنعت مس معرفی شدند که گام مثبتی در جذب نیروهای کارآمد است.

وی افزود: واحد تحقیق و توسعه به‌دنبال راه‌اندازی شبکه نوآوری و فناوری است تا در راستای رفع چالش‌ها در مجموعه مس اقدام کند. وقتی چالش‌های حوزه تحقیق و توسعه و فناوری برطرف شود، رونق و توسعه اقتصادی اتفاق می‌افتد.

مشاور امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بیان کرد: براساس تجربه به این نتیجه رسیدیم که ارتباط مستقیم نخبگان با صنایع بزرگ موفقیت‌آمیز نیست. بنابراین با راه‌اندازی این شبکه در مجموعه مس سرچشمه، پروژه‌های تحقیقاتی براساس دانش‌بنیان‌ها و نوآوری‌ها بهتر پیش خواهد رفت و نیازهای مجتمع مس در مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و مراکز رشد براساس فناوری برآورده می‌شود.

حمایت کامل مجتمع مس سرچشمه از دانشجویان محقق

علی فاضلی، معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در این جلسه ابراز کرد: روزانه ۳۵۰ هزار سنگ معدن را جابه‌جا می‌کنیم و به‌عبارتی دیگر، سالانه ۹۰ میلیون تن سنگ معدن جابه‌جا و در کارخانه معدن، مس از آن‌ها تولید می‌شود.

وی با اشاره به ارتباط مستمر با مراکز دانشگاهی، اضافه کرد: امسال در برنامه داریم تا ۳۸۶ هزار تن کاتد مس تولید کنیم که در دنیا جزو برندهای خوب و بی‌نظیر است.

محمد محمودی مومن‌آبادی، مدیر امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فرهنگ پژوهش، تحقیق و توسعه رو‌به‌رشد است، تاکید کرد: پژوهش در مجتمع مس سرچشمه، سابقه دیرینه‌ای دارد و هر روز سمینارها و همایش‌های مربوط به حوزه صنعت و معدن در این مجتمع برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: تمام دانشجویانی که در زمینه تحقیق و انجام پروژه‌های تحقیقاتی در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان فعالیت دارند، حمایت می‌شوند. طرح‌های پژوهشی مطلوبی در این مجتمع شروع شده و در حال انجام است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10590

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری