• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

گروه «Fresnillo»؛ عنصری کلیدی برای بازار نقره جهان

  • کد خبر : 20234
  • 10 خرداد 1402 - 11:37
گروه «Fresnillo»؛ عنصری کلیدی برای بازار نقره جهان
«Fresnillo» حدود ۲۳ درصد از کل نقره جهان را در سال ۲۰۲۲ تولید کرده است. درسال ۲۰۲۳، انتظار می‌رود که تولید نقره این شرکت در محدوده ۵۷ تا ۶۴ میلیون اونس و تولید طلای آن در محدود ۵۹۰ تا۶۴۰ هزار اونس باشد.

«Fresnillo» حدود ۲۳ درصد از کل نقره جهان را در سال ۲۰۲۲ تولید کرده است. در سال ۲۰۲۳، انتظار می‌رود که تولید نقره این شرکت در محدوده ۵۷ تا ۶۴ میلیون اونس و تولید طلای آن در محدود ۵۹۰ تا۶۴۰ هزار اونس باشد. پیش‌بینی می‌شود این شرکت ۶۳۰ میلیون دلار در بخش معدن سرمایه‌گذاری داشته باشد. درآمد «Fresnillo» در سال ۲۰۱۷ حدود دو میلیون و ۹۳ هزار دلار بوده که به‌ طور متوسط سالیانه با افزایش ۷ درصدی، به مقدار دو میلیون و ۷۰۳ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده است اما در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۱۰ درصدی به درآمد حدود دو میلیون و ۴۳۲ هزار دلار دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت مشاوره اقتصادی آرمان آتورپات، «Fresnillo» یک گروه پیشرو فلزات گران‌بها مستقر در مکزیک بوده و قدمت معدن‌کاری این شرکت، به ۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد. طلا و نقره را از ۶ مکان در سراسر مکزیک تولید می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین ذخایر فلزات گران‌بها را مکزیک در اختیار دارد؛ کشوری با منابع زمین‌شناسی قابل توجه و پتانسیل قوی.

مجموعه «Fresnillo» دارای هفت معدن فعال است که در مجموع حدود ۳۹۶ میلیون اونس ذخیره نقره و هشت هزار و ۱۷۸ اونس ذخیره طلا دارد. چهار پروژه اکتشافی اعم از «Orisyvo» با ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار اونس ذخیره نقره و ۹ هزار و ۵۷۵ تن اونس ذخیر طلا، پروژه «Guanajuato» با ۱۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار اونس ذخیره نقره و دو هزار و ۲۰۲ تن اونس ذخیره طلا، «Rodeo» با ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار اونس ذخیره نقره و یک هزار و ۳۳۱ اونس ذخیره طلا و آخرین پروژه به نام «Tajitos» با یک هزار و ۹۳ تن اونس ذخیره طلا دارا است. هدف «Fresnillo» حفظ موقعیت گروه به‌ عنوان بزرگ‌ترین شرکت نقره جهان و بزرگ‌ترین تولید کننده طلای مکزیک است.

در جدول زیر، میزان ذخایر طلا و نقره معادن شرکت «Fresnillo» در سال ۲۰۲۲ قابل مشاهده است. منطقه «Fresnillo» که محل معادن «Fresnillo» و «Saucito» و همچنین معدن جدید «Juanicipio» است، به‌ دلیل ذخایر و منابع گسترده‌، پایه و اساس تولید نقره این شرکت است که در سال ۲۰۲۲، میزان ذخایر طلا و نقره در دو معدن «fresnillo» و «Saucito» نسبت به سال قبل کاهش‌ یافته است.

در پروژه‌ها طیف وسیعی از عوامل مانند عیار سنگ معدن، بازیابی متالورژیکی، هزینه‌های استخراج، اثرات زیست‌محیطی، پایداری، سرمایه‌گذاری و همچنین زیرساخت‌های موجود قبل از شروع بهره‌برداری در نظر گرفته می‌شود. علاوه‌براین، تعدادی از عوامل دیگر از جمله قطع برق نیز بر میزان تولیدات شرکت اثرگذار هستند.

در سال ۲۰۲۲، عیار سنگ نقره ذخایر شرکت در محدوده ۱۹۰ تا ۲۰۰ گرم بر تن و عیار سنگ طلای آن در حدود ۰.۵ تا ۰.۷ گرم بر تن بود. افزایش ۱.۲ درصدی تولید نقره در سال ۲۰۲۲ با افزایش استخراج از معدن «Juanicipio»، حدود ۵۳ میلیون و ۷۰۰ هزار اونس رقم خورد. تولید طلا با ۱۵.۳ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۱، به میزان ۶۳۵ هزار و ۹۰۰ اونس رسید که به‌ دلیل کاهش نرخ بازیافت و عیار پایین سنگ معدن در «Herradura»، کاهش تولید در «Noche Buena» با نزدیک شدن به پایان عمر معدن، حجم کمتر سنگ معدن فرآوری شده و حجم و عیار پایین کانسنگ در دو معدن «Saucito» و «Ciénega» بود.

در سال ۲۰۲۱، مجموع تولید نقره به ۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار اونس رسید که مطابق با سال قبل بود. عیار و حجم بالای سنگ معدن در «San Julián»، عیار و حجم سنگ معدن کمتر در «Saucito» و «Fresnillo» را جبران کرد. تولید طلا نسبت به سال ۲۰۲۰، حدود ۲.۴ درصد کاهش یافت و به ۷۵۱ هزار و ۲۰۰ اونس رسید. این موضوع در درجه اول به‌ دلیل عیار پایین سنگ معدن در «Ciénega» و «San Julián Veins» بود. همچنین تولید سرب به‌ عنوان محصول جانبی، ۱۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۵۶ هزار و ۵۷۳ تن رسید که عمدتا به‌ دلیل کاهش حجم سنگ معدن فرآوری شده و عیار پایین سنگ برخی معادن بود.

کاهش درآمد «Fresnillo» در سال ۲۰۲۲

در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، قیمت فلزات گران‌بها کاهش یافت که البته این روند برای مدتی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ معکوس شد زیرا تنش‌های ژئوپلیتیکی در روسیه و اوکراین به‌ طور موقت قیمت‌ها را بالا برد. با این حال، با ادامه افزایش نرخ‌های بهره توسط بانک‌های مرکزی برای کنترل تورم و قوی‌تر شدن دلار آمریکا، قیمت فلزات گران‌بها دوباره روند نزولی را در پیش گرفت. این افزایش و کاهش‌های قیمت بر معاملات طلا و نقره تاثیر گذاشت. در سال ۲۰۲۲، متوسط قیمت نقره ۲۱.۷ دلار در هر اونس بود که ۱۲.۷۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داشت؛ در حالی که قیمت طلا با ۱۷۹۹.۳ دلار در هر اونس تقریبا ثابت ماند.

در جدول ۲، صورت مالی شرکت «Fresnillo» در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ آورده شده است. درآمد تعدیل شده نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافت که به‌ خاطر کاهش حجم طلای فروخته شده و قیمت پایین نقره بود. هزینه سرمایه‌گذاری انجام شده در سال ۲۰۲۲ به توسعه معادن، خرید تجهیزات، سیستم تهویه معدن و تملک زمین اختصاص یافت.

هزینه‌های تولید نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵.۲ درصد افزایش‌ یافته است که ناشی از هزینه‌های عملیات در «Juanicipio» و افزایش استفاده از پیمانکاران، هزینه‌های بالای پرسنل، افزایش تعمیر و نگهداری و افزایش مصرف مواد عملیاتی و گازوییل به‌دلیل مسافت طولانی‌تر حمل‌ونقل در برخی از معادن است.

گروه «fresnillo» سخت کار می‌کند تا از گذار جهان به آینده‌ای کم‌کربن حمایت کند. ابتکاراتی از جمله کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق استفاده از برق تجدیدپذیر، استفاده بیشتر از نیروی بادی، کامیون‌های دوگانه‌سوز و با اجرای سیستم‌های تهویه هوشمند، کمک به کاهش اثرات زیست‌محیطی و در عین حال کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20234

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.