• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
مدیرکل سازمان صمت آذربایجان‌ غربی مطرح کرد:

اخذ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال حقوق دولتی معادن استان در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 42911
  • 27 فروردین 1403 - 13:49
اخذ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال حقوق دولتی معادن استان در سال ۱۴۰۲
مدیرکل سازمان صمت آذربایجان‌ غربی تعداد پروانه‌های صادره اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری را طی سال گذشته ۱۴۷ فقره اعلام کرد و گفت: 6 هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی سال 1402 اخذ شده است.

مدیرکل سازمان صمت آذربایجان‌ غربی تعداد پروانه‌های صادره اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری را طی سال گذشته ۱۴۷ فقره اعلام کرد و گفت: ۶ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی سال ۱۴۰۲ اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، عبدالحمید سرتیپی در جلسه شورای معادن استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به عملکرد شورای معادن استان طی سال گذشته، بیان کرد: طی هفت جلسه اصلی و ۹ جلسه کارشناسی، ۱۲۰ فقره پرونده واصله و ۱۰۰ فقره رای صادر شده است.

وی در خصوص تسهیل روند صدور مجوز برداشت پیمانکاران پروژه‌های عمرانی، عنوان کرد: در سالی که گذشت، تعداد ۷۴ فقره مجوز برداشت برای اجرای پروژه‌های عمرانی استان صادر شد و شرایط صدور مجوز برداشت شن و ماسه با انجام مکاتبات متعدد با وزارت صمت و با در نظر گرفتن حریم صفر از اراضی روستاهای خانقاه سرخ و عسگرآباد کوه ارومیه برای واحدهای تولیدی شن و ماسه شهرستان ارومیه فراهم شده است.

مدیرکل سازمان صمت آذربایجان‌ غربی در رابطه با پروژه‌های مهم صمت استان در سال ۱۴۰۳، تصریح کرد: عطف به اجرای بند ۲ تفاهم‌نامه دوم خرداد ماه سال ۱۴۰۱ ایمیدرو مبنی بر واگذاری پهنه مطالعات اکتشافی در جنوب شهرستان ارومیه، پهنه مذکور به مساحت ۹۹۲ کیلومتر مربع واگذار شده بود که اکنون مطالعات آن توسط شرکت مشاور سازمان ایمیدرو به اتمام رسیده و گزارش آن در حال بررسی توسط کارشناسان نظام مهندسی معدن استان است که در هفته‌های آینده جلسه دفاعیه و ارزیابی آن برگزار خواهد شد.

سرتیپی مطرح کرد: بر اساس نتایج اولیه، ۹ محدوده امیدبخش به مساحت ۳۳۰ کیلومتر مربع جهت مطالعه بیشتر بر روی مواد فلزی طلا، مس پورفیری، کرومیت، تنگستن و مولیبدن شناسایی شده که نیازمند انجام مطالعات اکتشاف تکمیلی است.

وی با اشاره به انجام عملیات نقشه‌برداری پهپادی از معادن استان، خاطرنشان کرد: لیست معادن مزایده‌ای (مرحله اول سال ۱۴۰۳) که در هفته آینده آگهی آن منتشر خواهد شد، شامل تعداد ۳۰۴ فقره محدوده و معدن (بهره‌برداری ۷۷ فقره، پروانه اکتشاف ۱۲۱ فقره، درخواست اکتشاف ۹۰ فقره و گواهی کشف ۱۶ فقره) است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42911

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

01خرداد
پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا مطرح کرد:

پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.