• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق در دست احداث صنایع و معادن

  • کد خبر : 28026
  • 14 شهریور 1402 - 6:22
افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق در دست احداث صنایع و معادن
ظرفیت در دست احداث نیروگاه‌های برق صنایع و معادن به 6 هزار و 638 مگاوات رسید و تاکنون 39 شرکت در این طرح با راهبری ایمیدرو مشارکت داشته‌اند.

ظرفیت در دست احداث نیروگاه‌های برق صنایع و معادن به ۶ هزار و ۶۳۸ مگاوات رسید و تاکنون ۳۹ شرکت در این طرح با راهبری ایمیدرو مشارکت داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، استراتژی ساخت نیروگاه برق صنایع و معادن در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه امضاشده بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیرو (مهر ماه سال ۱۴۰۰) است. طبق پیوست این تفاهم‌نامه؛ ظرفیت احداث نیروگاه‌های برق نسبت به برنامه اولیه ۱۰ هزار مگاواتی، افزایش یافته است.

برنامه احداث نیروگاه برق صنایع و معادن با مشارکت شرکت‌ها و راهبری ایمیدرو، به ۱۵ هزار و ۴۷۶ مگاوات رسیده است.

از شرکت‌های فعال معدن و صنایع معدنی در ساخت نیروگاه که راهبری آن را سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن بر عهده دارد، می‌توان به فولاد مباکه، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد خوزستان، آلومینای ایران، آلومینیوم جنوب، صنعت فولاد شادگان و… اشاره کرد.

توسعه زیرساخت‌ها متمرکز بر تامین برق پایدار برای صنایع و معادن، هدف اصلی اجرای این پروژه ملی است که ایمیدرو راهبری آن را در راستای تامین برق صنایع و معادن و کاهش فشار به شبکه سراسری برق برعهده دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28026

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.