• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
وزیر صمت خبر داد:

افزایش مراودات تجاری ایران و عمان

  • کد خبر : 36429
  • 28 آذر 1402 - 16:26
افزایش مراودات تجاری ایران و عمان
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیگیری برقراری تجارت ترجیحی بین ایران و عمان، گفت: هدف‌گذاری ما برای تجارت با عمان در گام نخست، سه میلیارد و 500 میلیون دلار در سال است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که می‌توانیم این رقم را افزایش دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیگیری برقراری تجارت ترجیحی بین ایران و عمان، گفت: هدف‌گذاری ما برای تجارت با عمان در گام نخست، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در سال است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که می‌توانیم این رقم را افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، عباس علی‌آبادی با بیان اینکه اهداف وزارت صمت تسهیل تجارت برای بازرگانان است و یکی از این راهکارها کاهش تعرفه‌های تجاری است، بیان کرد: تعرفه‌های تجارت ترجیحی کمی از تجارت آزاد بالاتر و محدودتر هستند اما اثربخشی مناسبی بر میزان تجارت دارند.

وی افزود: با توجه به عضویت عمان در شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، ما می‌توانیم تفاهم‌نامه تجارت ترجیحی داشته باشیم و فهرستی از کالاها شامل نرخ‌های پایین‌تر باشد. این مسئله می‌تواند منفعت بازرگانان را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش میزان تجارت دو کشور شود.

وزیر صمت عنوان کرد: هدف تجارت با عمان برای قدم اول سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در سال است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که به سادگی می‌توانیم این رقم را به پنج میلیارد دلار برسانیم. برآوردهای ما نشان می‌دهد برای سال آینده این رقم دست یافتنی خواهد بود.

علی‌آبادی خاطرنشان کرد: از بازرگانان و تجار کشور می‌خواهیم از ظرفیت کشورهایی مثل عمان، با توجه به روابط خوب دیپلماتیک استفاده کنند تا به توسعه تجارت و در نهایت بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم منجر شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=36429

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

01خرداد
پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا مطرح کرد:

پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.