• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

ایجاد منطقه آزاد مشترک میان ایران و پاکستان

  • کد خبر : 34216
  • 30 آبان 1402 - 9:54
ایجاد منطقه آزاد مشترک میان ایران و پاکستان
معاون اقتصادی دبیرخانه شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران از توافق با پاکستان برای ایجاد منطقه آزاد مشترک در مناطق مرزی دو کشور خبر داد.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران از توافق با پاکستان برای ایجاد منطقه آزاد مشترک در مناطق مرزی دو کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، احمد جمالی در نشست مشترک تجارت با بازار پاکستان و اولین نمایشگاه بین‌المللی صادرات به پاکستان، بیان کرد: در کل کشور، ۱۸ منطقه آزاد و ۷۹ منطقه ویژه وجود دارد که دو منطقه آزاد و یک منطقه ویژه در سیستان و بلوچستان و در مرز پاکستان قرار گرفته که بستر مناسبی برای همکاری دو کشور هستند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری مشترک فعالان اقتصادی دو کشور در این مناطق می‌توانند از تسهیلات برخوردار شوند، گفت: با طرف پاکستانی توافق کردیم منطقه آزاد مشترک ایران و پاکستان در مناطق مرزی شکل بگیرد که می‌تواند به افرایش صادرات دو کشور کمک کند؛ در این رابطه جلساتی برگزار شده و احتمالا طی ماه‌های ‌آینده می‌توانیم خبر ایجاد منطقه آزاد مشترک را اعلام کنیم.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه در حال حاضر در منطقه آزاد سیستان و چابهار، فرصت‌های سرمایه‌گذاری تعریف و اقدامات لازم برای سرمایه‌گذاری انجام شده است، تصریح کرد: حتی مجوز بی‌نام هم صادر شده و سرمایه‌گذاران با مراجعه به منطقه می‌توانند شروع به‌کار کنند. در مورد پاکستان با توجه به ظرفیت‌ها و سه منطقه خاصی که نام برده شد، فعالان اقتصادی دو کشور می‌توانند از طریق این نمایشگاه جلسات مشترک برای توسعه صادرات و ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک با هدف صادراتی برگزار کنند.

جمالی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی می‌توانند از مشوق‌های مناطق آزاد استفاده کنند، عنوان کرد: پیشنهاد ما این است که این نمایشگاه در سال‌های آینده هم ادامه یابد و بر توسعه آن به کل شبه قاره هند با مرکزیت مناطق آزاد تمرکز شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34216

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.