• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

توسعه تعاملات مپنا و ذوب آهن اصفهان در حوزه تامین ریل و حمل‌ونقل ریلی

  • کد خبر : 39533
  • 15 بهمن 1402 - 15:21
توسعه تعاملات مپنا و ذوب آهن اصفهان در حوزه تامین ریل و حمل‌ونقل ریلی
در راستای افزایش تعاملات گروه مپنا با شرکت ذوب آهن اصفهان، مدیرعامل بخش حمل‌و قل گروه مپنا، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه تاصیکو و هیئت همراه با مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت در روز یکشنبه 15 بهمن ماه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در راستای افزایش تعاملات گروه مپنا با شرکت ذوب آهن اصفهان، مدیرعامل بخش حمل‌و قل گروه مپنا، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه تاصیکو و هیئت همراه با مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، علی امام در این دیدار بیان کرد: از بخش‌های مختلف کارخانه ذوب آهن اصفهان و محصولات راهبردی آن به ویژه ریل ملی بازدید بسیار خوبی داشتیم؛ همچنین توانمندی‌های مدیریت راه‌آهن و ترابری این شرکت در بخش ساخت و تعمیر تجهیزات بسیار چشمگیر بود.

وی افزود: گروه مپنا از طریق ساخت پروژه تصفیه‌خانه شرکت ذوب آهن اصفهان و همچنین حمل مواد اولیه این کارخانه، تعاملات بسیار خوبی با این مجموعه فولادی دارد و هدف از بازدید و نشست امروز نیز ارتقای سطح این همکاری‌ها و مشارکت بیشتر با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های دو شرکت است.

مدیرعامل بخش حمل‌ونقل گروه مپنا ادامه داد: شرکت ذوب آهن اصفهان با تولید ریل، خودکفایی در عرصه تامین داخل این محصول استراتژیک را برای ایران اسلامی رقم زد و گروه مپنا نیز در بخش حمل‌ونقل ریلی فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است. بنابراین با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در راستای ارزش‌آفرینی برای کشور، از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است.

مهدی کوهی در این مراسم اظهار داشت: این مجتمع عظیم صنعتی با تولید ریل، پیشران بخش حمل‌ونقل ریلی کشور در دو بخش راه‌آهن سراسری و متروی کلان شهرها است و خطوط مختلف ریلی کشور مانند میانه اردبیل، چابهار زاهدان، همدان سنندج و در بخش مترو نیز کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و … ریل مورد نیاز خود را از شرکت ذوب آهن اصفهان تامین می‌کنند.

وی تصریح کرد: در بخش صنعتی‌سازی ساختمان نیز شرکت ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن بال‌پهن تا سایز ۳۰، به عنوان نماد سازه سبز و ایمن در سطح کشور شناخته می‌شود و همچنین آمادگی خود را برای تامین فولاد مورد نیاز طرح نهضت ملی اعلام کرده است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: استفاده از این محصول ارزش‌افزا در صنعت ساختمان‌سازی ایمنی، کاهش قیمت تمام شده ساختمان، افزایش فضای مفید آن، قابلیت بازیافت مصالح و مزیت‌هایی از این قبیل را در پی داشته است.

کوهی یادآور شد: با توجه به زمینه اشتراک فعالیت‌ها در گروه مپنا و شرکت ذوب آهن اصفهان، از طریق تشکیل یک کنسرسیوم تخصصی می‌توان اقدامات بسیاری در عرصه‌های مختلف صنعتی انجام داد. در این راستا، یک کار گروه تخصصی با حضور همکاران دو مجموعه جهت پیشبرد فعالیت ها تشکیل خواهد شد.

شایان ذکر است در این نشست، مسئولان دو شرکت بر اساس ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در هر دو مجموعه، پیشنهادهای خود را در راستای توسعه همکاری‌ها مطرح کردند.

گفتنی است بازدید از کوره بلند شماره ۳، کارگاه نورد ۶۵۰ و همچنین کارگاه‌های مختلف مدیریت راه‌آهن و ترابری شرکت ذوب آهن اصفهان نیز از جمله سایر برنامه‌های این دیدار بود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=39533

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.