• امروز : پنج شنبه - ۱۱ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 1 June - 2023

توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی

  • کد خبر : 13493
  • 08 اسفند 1401 - 4:49
توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلرات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، غلامرضا ملاطاهری در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی پژوهش ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب که به میزبانی شرکت آلومینیوم جنوب به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد. بنابراین باید با عارضه‌یابی نیازهای فناورانه بتوانیم بهترین نتیجه را از فرصت‌های موجود به دست آوریم.

وی از احصای اقلام راهبردی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و افزود: کمیته توسعه فناوری در ایمیدرو تشکیل شده است که طرح‌های فناورانه را بررسی و مورد تایید قرار می‌دهد.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از برنامه‌ای برای تدوین تفاهم‌نامه بین شرکت‌های بخش آلومینیوم در راستای بررسی موضوعات این حوزه و ایجاد هم‌افزایی پژوهشی در این بخش خبر داد.

ملاطاهری ادامه داد: ایمیدرو برنامه قرارداد تولید آلومینیوم سبز را نیز همچون قرارداد فولاد سبز مد نظر دارد.

طی این نشست مجید وفایی‌فرد، مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی به ارائه فعالیت‌های دانش‌بنیان در این حوزه پرداخت و از برگزاری جشنواره اینوماین چهار طی تابستان سال آینده خبر داد.

همچنین معرفی اقدامات و فعالیت‌های شرکت آلومینیوم جنوب، ارائه آخرین گزارش از پژوهش هوشمندسازی معادن ایران، عارضه‌یابی برای احصای نیازهای فناورنه بخش معدن و صنایع معدنی و نیز ارائه گزارش عملکرد شرکت‌‎های تابعه ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب نیز در این نشست مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی زحمتکش، مدیرعامل شرکت آلومینیوم جنوب، مجید وفائی‌فرد، مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی، امید اصغری، مدیر موسسه یونیدرو و نیز مدیران عامل و مدیران بخش تحقیق و توسعه شرکت‌هایی همچون شرکت فولاد خوزستان، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی یزد، شرکت آلومینیوم ایران و سایر شرکت‌های تابعه در این نشست به صورت حضوری و برخط حضور داشتند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13493

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها