• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد:

ثبت رکوردهای روزانه، مقدمه تحقق جهش تولید در سال ۱۴۰۳

  • کد خبر : 42795
  • 25 فروردین 1403 - 9:11
ثبت رکوردهای روزانه، مقدمه تحقق جهش تولید در سال ۱۴۰۳
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان در 22 روز ابتدایی سال 1403 موفق به ثبت چهار رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم شد که این رکوردها، مقدمه ثبت رکوردهای ماهیانه و جهش تولید هستند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان در ۲۲ روز ابتدایی سال ۱۴۰۳ موفق به ثبت چهار رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم شد که این رکوردها، مقدمه ثبت رکوردهای ماهیانه و جهش تولید هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی با اشاره به آمادگی فولاد هرمزگان برای تحقق جهش تولید، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از سردمداران رکوردشکنی و جهش تولید در صنعت فولاد کشور به شمار می‌رود و بر این اساس، هر زمان که با قطعی و محدودیت انرژی مواجه نشویم، آمادگی آن را داریم که در عرصه تولید تاریخ‌سازی و رکوردشکنی کنیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته با توجه به محدودیت تامین گاز برای واحد احیا مستقیم، از این فرصت به بهترین نحو برای انجام عملیات تعمیرات سالیانه به ویژه تعویض نسوز مدول A پس از ۱۴ سال استفاده کردیم و به این ترتیب یک عملیات شات‌دان کم‌نقص به همت واحدهای سازمانی به اجرا درآمد. با توجه به تعمیرات اساسی صورت گرفته، ضریب آماده‌به‌کاری تجهیزات افزایش و در مقابل توقفات کاهش یافت و به همین دلیل، در زمان نبود محدودیت‌ها رکوردشکنی‌ها اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص رکوردهای حاصل شده در واحد احیا مستقیم، خاطرنشان کرد: در روز ۱۳ فروردین ماه نخستین رکورد تولید روزانه واحد احیا مستقیم به میزان پنج هزار و ۹۵۸ تن، دومین رکورد به میزان پنج هزار و ۹۷۶ تن در تاریخ ۱۸ فروردین ماه، سومین رکورد به میزان ۶ هزار و ۵۱ تن در تاریخ ۱۹ فروردین ماه و چهارمین رکورد تولید آهن اسفنجی به میزان ۶ هزار و ۸۶ تن هم‌زمان با عید سعید فطر رقم خورد.

معروفخانی مطرح کرد: ثبت این رکوردها از آن جهت اهمیت دارد که آهن اسفنجی ماده اولیه واحد فولادسازی است و می‌تواند به افزایش تولید در این واحد و کاهش نیاز و وابستگی شرکت به خرید کمک کند.

وی عنوان کرد: اکنون بسیاری از صنایع به ویژه فولادسازان از وابستگی خارج و تقریبا خودکفا شده‌اند؛ بنابراین در زمینه تخصصی و فنی نیازی به کمک ندارند. شرکت فولاد هرمزگان نیز با توجه به دانش، تخصص و تجربه کسب شده طی سال‌های اخیر به ویژه استفاده از ایده‌های خلاقانه و برنامه‌ریزی دقیق، همواره آماده رکوردشکنی و افزایش تولید است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان یادآور شد: تحقق جهش تولید، مستلزم همکاری و هماهنگی سازمان‌های مرتبط به ویژه حوزه زیرساخت‌ها برای تامین برق و گاز خواهد بود که پاشنه‌آشیل صنعت فولاد طی سال‌های اخیر بوده است؛ بنابراین در صورتی که انرژی ما تامین شود، رکوردشکنی و جهش تولید دور از دسترس نخواهد بود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42795

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.