• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

حرکت کند اما صعودی شاخص بورس

  • کد خبر : 13580
  • 08 اسفند 1401 - 10:07
حرکت کند اما صعودی شاخص بورس
شاخص کل بورس امروز دوشنبه هشتم اسفند ماه با چهار هزار و ۸۴۰ واحد افزایش در رقم یک میلیون و ۸۰۹ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل بورس امروز دوشنبه هشتم اسفند ماه با چهار هزار و ۸۴۰ واحد افزایش در رقم یک میلیون و ۸۰۹ هزار واحد ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن، یک هزار و ۹۰۸ واحد کاهش یافت و رقم ۵۳۴ هزار و ۴۶۴ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۸۱۵ هزار معامله به ارزش ۱۱۵ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال انجام شد.

طی معاملات امروز بازار سرمایه، فقط ۳۳ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها، بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

همچنین ۶۷ درصد نمادهای این بازار منفی بودند که توسعه معادل و صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس با کاهش ۴۲ واحدی به رقم ۲۲ هزار و ۷۱۴ واحد رسید. معامله‌گران این بازار ۳۹۸ هزار معامله به ارزش ۲۹۲ میلیارد ریال انجام دادند.

۳۱ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند و سنگ آهن گهرزمین و فولاد هرمزگان جنوب، بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

در آن سوی بازار، ۶۹ درصد نمادهای فرابورسی منفی بودند و پلیمر آریاساسول، بیشترین تاثیر منفی را نسبت به سایر نمادها روی این بازار داشت.

روند خروج پول حقیقی از صندوق‌ها همچنان ادامه دارد و بیشترین خروج پول حقیقی‌ها امروز هم از صندوق‌ها بود. این در حالی است که بیشترین ورود پول حقیقی به گروه خودرویی صورت گرفت.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13580

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها