• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

دستاورد مطلوب آگلوماشین ۴ برای شرکت ذوب‌ آهن اصفهان

  • کد خبر : 39493
  • 15 بهمن 1402 - 6:06
دستاورد مطلوب آگلوماشین ۴ برای شرکت ذوب‌ آهن اصفهان
سرپرست کارگاه پخت مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: آگلومره تولیدی در کارگاه پخت آگلومراسیون پس از عملیات سرند و دانه‌بندی به کوره‌های بلند ارسال می‌شود و با توجه به اینکه حدود 70 درصد مواد آهن‌دار شارژ شده را تشکیل می‌دهد، حائز اهمیت است.

سرپرست کارگاه پخت مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: آگلومره تولیدی در کارگاه پخت آگلومراسیون پس از عملیات سرند و دانه‌بندی به کوره‌های بلند ارسال می‌شود و با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد مواد آهن‌دار شارژ شده را تشکیل می‌دهد، حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، در راستای افزایش تولید کارخانه و دستیابی به عدد سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن، طرح توازن با احداث آگلوماشین ۴، کوره بلند شماره ۳ و باتری کک‌سازی شماره ۳ با موفقیت به انجام رسید. بدین ترتیب آگلوماشین ۴ با ظرفیت تولید سالیانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن، در سال ۱۳۹۰ در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

منصور کندرانی، سرپرست کارگاه پخت مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان در این راستا بیان کرد: کارگاه پخت آگلومره یا کارگاه اصلی مدیریت آگلومراسیون علاوه بر آگلوماشین ۴، متشکل از سه آگلوماشین قدیم با ظرفیت هر کدام ۸۰۰ هزار تن در سال بوده که از ابتدای تاسیس کارخانه تاکنون در مدار تولید هستند.

وی افزود: پس از بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته در زمینه ضرورت احداث آگلوماشین ۴ در قالب طرح توازن با محوریت شرکت کره‌ای پوسکو، عملیات احداث در سال ۱۳۸۶ آغاز شد که به دلایل شرایط تحریم و عدم پایبندی شرکت مذکور به تعهدات خود، بخش مهمی از عملیات راه‌اندازی توسط کارشناسان داخلی به انجام رسید. در این راستا، تغییرات زیادی نیز جهت بهبود شرایط فنی آگلوماشین هم به لحاظ نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری اعمال شد.

سرپرست کارگاه پخت مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: از جمله آخرین تغییرات، نصب راهگاه جهت ذخیره‌سازی آگلومره از آگلوماشین ۴ مازاد دریافت کوره‌ بلند و استفاده از آن در شرایط کمبود آگلومره می‌توان نام برد.

کندرانی ادامه داد: آگلومره تولیدی در کارگاه پخت آگلومراسیون پس از عملیات سرند و دانه‌بندی به کوره‌های بلند ارسال می‌شود و با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد مواد آهن‌دار شارژ شده را تشکیل می‌دهد، حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: مصرف آگلومره به دلیل احیاپذیری بهتر نسبت به سنگ‌آهن و نیز دارا بودن ساختار متخلخل، تاثیر بسزایی در افزایش راندمان کوره‌های بلند داشته و باعث کاهش مصرف انرژی از جمله کک که ماده‌ای گران‌قیمت و حیاتی برای کارخانه است، می‌شود.

سرپرست کارگاه پخت مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب آهن اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد که با تامین به موقع قطعات رزرو و نیز مواد اولیه باکیفیت، شاهد افزایش روزافزون و دستیابی به اهداف سالیانه تولید باشیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=39493

نوشته‌های مشابه

26فروردین
میدکو عضو انجمن جهانی فولاد شد
به عنوان سومین شرکت ایرانی،

میدکو عضو انجمن جهانی فولاد شد

25فروردین
قیمت آلومینیوم ۳۳ دلار افزایش یافت
در بازه قیمتی دو هزار و 400 دلار،

قیمت آلومینیوم ۳۳ دلار افزایش یافت

25فروردین
قیمت مس ۱٫۸ درصد رشد پیدا کرد
با نوسان در کانال 9 هزار دلار،

قیمت مس ۱٫۸ درصد رشد پیدا کرد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.