• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 24 September - 2023

ذوب آهن اصفهان پیشرو در تولید محصولات جدید

  • کد خبر : 11815
  • 13 بهمن 1401 - 5:14
ذوب آهن اصفهان پیشرو در تولید محصولات جدید
قائم مقام مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: به همت تلاشگران کارگاه نورد ۶۵۰ و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه، تیرآهن «H۲۲» برای اولین بار در کشور در ذوب آهن اصفهان، تولید شد.

قائم مقام مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: به همت تلاشگران کارگاه نورد ۶۵۰ و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه، تیرآهن «H۲۲» برای اولین بار در کشور در ذوب آهن اصفهان، تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، علیرضا مهرابی با اعلام این خبر بیان کرد: در آستانه دهه مبارک فجر و برای اولین بار در کشور، محصول «H۲۲» به همت تلاشگران کارگاه نورد ۶۵۰ و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه در اولین مرحله به تولید نرمال رسید و یک محصول ارزش افزای دیگر به سبد محصولات ساختمانی ذوب آهن اصفهان اضافه شد.

وی افزود: طراحی کالیبر، تراش غلتک و تامین قطعات و تکنولوژی‌های مورد نیاز برای تولید «H۲۲» طی ۹ ماه آماده‌سازی شد و به دلیل اینکه از تجهیزات تولیدی «H۲۰» در فرایند تولید محصول جدید استفاه کردیم، هزینه‌های تولید کاهش یافت.

قائم مقام مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن با اشاره به اینکه تناژ تولید «H۲۲» به حدود ۶۵۰ تن در شیفت می‌رسد، اظهار کرد: این محصول جدید در حد وسط «H» های سایز پایین و سایز بالا تولیدی کارخانه قرار می‌گیرد و این موضوع استراتژیک بودن آن را دو چندان می‌کند.

مهرابی ابراز کرد: تجربه و دانش تلاشگران ذوب آهن اصفهان تا حدی ارتقا یافته است که محصولات استاندارد تولیدی این کارخانه عظیم در همان فرایند اولیه، به صورت نرمال و بدون مشکل تولید می‌شوند.

فرزاد اکبریان، سرپرست خدمات فنی تولید مهندسی نورد شرکت ذوب آهن عنوان کرد: تولید مقاطع «H» در ذوب آهن اصفهان با استحکام و ایمنی پیوند خورده است زیرا بنیان تولید آن‌ها بر اساس استفاده از نرم افزارها و استانداردهای روز دنیا است و به همین دلیل برند با «اطمینان بسازید» تا آن سوی مرزها زبانزد است.

وی ادامه داد: پیمانکاران ساختمانی در گذشته برای اینکه استحکام و ایمنی را در پروفیل ایجاد کنند از تکنیک‌های جوش و برش استفاده می‌کردند که مراحل آزمون آن‌ها نسبت به استفاده از پروفیل گرم نورده شده، بسیار بالاتر است و به این دلیل کمتر چنین تست‌هایی با دقت بالا انجام می‌گیرد و متاسفانه نتیجه آن را در حوادث مختلف مانند زلزله شاهد هستیم.

سرپرست خدمات فنی تولید مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: کلیه مراحل تولید سبد مقاطع ساختمانی در این مجتمع عظیم صنعتی همچون سایر محصولات، از مرحله طراحی نقشه تا تولید بر اساس به‌روز‌ترین نرم افزارهای دنیا رصد و تولید می‌شود.

اکبریان خاطرنشان کرد: سبد محصولات ساختمانی ذوب آهن اصفهان، محاسبات حرفه‌ای و طراحی دقیق را برای مهندسان، تامین در دسترس محصولات را برای پیمانکاران و ایمنی و آسایش را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=11815

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.