• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

رکوردشکنی فراتر از ظرفیت بدون محدودیت‌های انرژی

  • کد خبر : 16860
  • 04 اردیبهشت 1402 - 6:13
رکوردشکنی فراتر از ظرفیت بدون محدودیت‌های انرژی
جهادگران فولاد هرمزگان در ادامه مسیر سال گذشته و در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد تولید، در فروردین ماه 1402 حماسه‌ای دیگر آفریدند.

جهادگران فولاد هرمزگان در ادامه مسیر سال گذشته و در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد تولید، در فروردین ماه ۱۴۰۲ حماسه‌ای دیگر آفریدند و با ثبت رکورد ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن تختال در این ماه، نشان دادند که بدون محدودیت‌های انرژی، قادر به رکوردشکنی فراتر از ظرفیت اسمی خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی ضمن اشاره به کسب رکورد تولید ماهیانه تختال در فروردین ماه ۱۴۰۲، بیان کرد: سال ۱۴۰۲ نیز مانند سال گذشته هم‌قسم شدیم که بار دیگر حتی با وجود محدودیت‌های احتمالی و آتی از ظرفیت اسمی عبور کنیم و در تولید ماهیانه و سالانه رکوردشکنی داشته باشیم. خوشبختانه در فروردین ماه امسال، فرزندان ایران زمین در فولاد هرمزگان با تلاش بی‌مثال خود همراه با معنویت ماه مبارک رمضان که ماه دل‌هاست، چراغ اول عمل به شعار سال را پرفروغ روشن کردند.

وی در خصوص عوامل رکوردشکنی در این شرکت، عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شرکت فولاد هرمزگان، استفاده از خلاقیت‌های کارکنان، طرح‌های ابتکاری و کار گروهی است؛ به طوری که یکی از عوامل اصلی کم بودن تولید در سال‌های گذشته، مشکلات ناشی از جمع‌آوری سرباره بود که طرح ابتکاری فرآوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی، به کاهش توقفات و به تبع آن افزایش تولید کمک کرد. در ادامه با توجه به اهمیت آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه تولید تختال، به بحث کیفیت و متالیزاسیون آن توجه ویژه کردیم. از این رو، هم در اسفند ماه پارسال و هم در فروردین ماه سال جاری، متالیزاسیون این ماده اولیه را به طور قابل توجهی افزایش دادیم؛ به نحوی که بیش از ۹۰ درصد آهن اسفنجی تولید شده در واحد احیا مستقیم، متالیزاسیون بالای ۹۲ درصد داشت و این امر در افزایش تولید تختال نقش موثری را ایفا کرد. در همین حال با توجه به افزایش کیفیت آهن اسفنجی، به تدریج شارژ قراضه را در کوره کاهش دادیم و در نتیجه توقفات شارژ قراضه نیز از سیکل فولادسازی حذف شد.
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: با کاهش توقفات تولید به ویژه زمان تخلیه تا تخلیه کوره، زمان آماده‌سازی کوره قوس و زمان power on کوره قوس شاهد افزایش تولید هم در اسفند ماه سال گذشته و هم در فروردین ماه سال جاری بودیم؛ به طوری که با ثبت بالاترین سرعت ریخته‌گری تختال که در سال گذشته به میزان ۱٫۶ متر در دقیقه به آن دست یافته بودیم، این رکورد را با کاهش توقفات تداوم بخشیدیم و هر ماه افزایش تولید نسبت به ماه قبل رخ داد.
معروفخانی با اشاره به دیگر اقدامات برای افزایش تولید و ثبت رکوردهای جدید، مطرح کرد: با این حال با کار گروهی میان واحدهای تولیدی، بهبود مستمر، افزایش سرعت عملیات متالورژی ثانویه در کوره‌های پاتیلی، حاکم شدن تفکر سیستمی، پایش مستمر فرایند با اولویت و ایجاد سیستم‌های خودکنترلی در تمامی سطوح تولید، استانداردسازی و متعهد بودن به انجام درست کار، تعریف شاخص‌های کلیدی و عملکرد و ارزیابی مداوم نتایج و به کارگیری اقدامات در جهت دستیابی به اهداف تعیین شده، از جمله عوامل اصلی ثبت رکوردهای ماهیانه و سالیانه هستند. علاوه‌براین، ده‌ها پروژه کوچک و بزرگ در سطح شرکت اجرا شد که به ثبت رکوردهای تولید کمک کردند.
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان ضمن خداقوت به همه کارکنان شرکت بابت ثبت رکورد فروردین ماه، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲، رشد تولید را چراغ راه خود قرار خواهیم داد و امیدواریم در سال جاری نیز مانند سال قبل، از دیوار بلند محدودیت‌های انرژی بلندپروازانه عبور کنیم و حتی بتوانیم فراتر از ظرفیت اسمی، یک شگفتی دیگر در میان فولادسازان کشور خلق کنیم.
انتهای پیام//
لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=16860

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.