• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

شرکت فولاد اکسین خوزستان صادرکننده برتر کشور شد

  • کد خبر : 31673
  • 29 مهر 1402 - 16:55
شرکت فولاد اکسین خوزستان صادرکننده برتر کشور شد
شرکت فولاد اکسین خوزستان با رشد ۴۵ درصدی صادرات خود، در مراسم بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده برتر کشور انتخاب شد.

شرکت فولاد اکسین خوزستان با رشد ۴۵ درصدی صادرات خود، در مراسم بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده برتر کشور انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، مراسم بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، رئیس سازمان توسعه تجارت، روسای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور، نمایندگان مجلس، نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی، فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نمونه و ممتاز از جمله شرکت فولاد اکسین خوزستان در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال گذشته ۱۴۰۱، علی‌رغم مواجهه با تحریم ظالمانه و شرایط پرنوسان بازار جهانی فولاد، توانست با صادرات انواع ورق‌های فولادی عریض و با ارزش افزوده بالا، علاوه بر ثبت رکورد جدید میزان صادرات سالیانه در سال جاری نسبت به سال گذشته را ۴۵ درصد افزایش دهند.

همچنین، این شرکت توانسته است با مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت نیروهای بومی خود، تعداد بازارهای فروش محصولات را به ۱۸ کشور در سه قاره مختلف دنیا ارتقا دهد که این مسئله نشان می‌دهد، می‌توان با تکیه بر توانمندی نیروی انسانی متخصص و جوان از مشکلات و تنگناهای مختلف داخلی و خارجی عبور و اهداف سازمانی و انتظارات ذی‌نفعان را به خوبی برآورده کرد.

بنا بر این گزارش، شرکت فولاد اکسین خوزستان برای اولین بار و علی‌رغم وجود شرکت‌های بزرگ فولادی در کشور، در این مراسم توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان صادرکننده نمونه ملی معرفی شد.

در ارزیابی انتخاب صادرکنندگان غیرنفتی برتر کشور، شاخص‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفتند که می‌توان به میزان انتقال دانش فنی و بومی‌سازی تکنولوژی، بهره‌برداری از فناوری و ایجاد دانش و نوآوری عضویت در تشکل‌های تخصصی صادراتی ملی، خدمات پس فروش در کشور مقصد، گواهینامه‌های استاندارد ملی و بین‌المللی و همچنین دارا بودن تعداد استاندارد بین‌المللی مدیریتی کالا منطبق با بازارهای هدف اشاره کرد که شرکت فولاد اکسین خوزستان توانست امتیاز بالایی را در هر یک از آن‌ها به دست آورد.

در حال حاضر مهم‌ترین چالش صادرکنندگان محصولات فولادی، وجود نظام چند نرخی ارزی در کشور و الزام صادرکنندگانی نظیر شرکت فولاد اکسین خوزستان به فروش ارز با نرخ نیمایی است؛ این در حالی است که خرید مواد اولیه و پرداخت سایر هزینه‌های کارخانه به طور معمول با نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شوند.

صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی نقش مهمی را در عرصه اقتصاد ایفا می‌کند زیرا تقویت ظرفیت‌های تولید و ایجاد ظرفیت‌های جدید، هموار کردن راه توسعه صادرات نقش دولت را به عنوان تضمین‌کننده سرمایه‌گذاری‌های موجود و کاهش انحصار پررنگ تر می‌کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=31673

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.