• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
علی‌رغم رکود در بازارهای جهانی،

صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان افزایش یافت

  • کد خبر : 28397
  • 20 شهریور 1402 - 5:56
صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان افزایش یافت
مدیر بازاریابی و صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: میزان صادرات شرکت در پنج ماهه ابتدای سال ۱۴۰۲، بیش از ۴۴۰ هزار تن بوده که در این میان صادرات تیرآهن (۱۱ درصد)، میلگرد (۲۳ درصد) و شمش (۹ درصد) نسبت به دوره مشابه در سال ۱۴۰۱ افزایش داشته است.

مدیر بازاریابی و صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: میزان صادرات شرکت در پنج ماهه ابتدای سال ۱۴۰۲، بیش از ۴۴۰ هزار تن بوده که در این میان صادرات تیرآهن (۱۱ درصد)، میلگرد (۲۳ درصد) و شمش (۹ درصد) نسبت به دوره مشابه در سال ۱۴۰۱ افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، محمد نورانیان‌راد در خصوص تاثیرگذاری رکود ایجاد شده در بازارهای جهانی فولاد، بیان کرد: بحران‌های مالی به وجود آمده در کشورهای اروپایی و آمریکا و همچنین ادامه یافتن جنگ اوکراین، موجب رکود در بازارهای جهانی فولاد شد؛ به نحوی که تاثیر زیادی بر تقاضای این محصولات و در نهایت کاهش سطح قیمت‌های جهانی در حوزه محصولات فولادی را به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: کشور چین با توجه به وضعیت جمعیت و میزان تولید، از شاخص‌های اصلی تغییر در بازارهای جهانی است و کوچک‌ترین تغییرات در میزان تقاضا و عرضه در این کشور بر همه مناسبات جهانی تاثیرگذار است. کاهش رشد اقتصادی چین، باعث کاهش تقاضای مصرف فولاد در این کشور و مازاد عرضه در سطح جهانی شده و به همین دلیل قیمت‌های جهانی فولاد کاهش یافته است.

مدیر بازاریابی و صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان در ارتباط با محدودیت‌ها و چالش‌های پیــش رو در صادرات محصولات فولادی، مطرح کرد: محدودیت‌های صادراتی، همواره از چالش‌های پیش رو در این حوزه بوده است. تحریم‌های ظالمانه در سال‌های اخیر، وضع عوارض صادراتی، آزادسازی صادرات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، نوسانات نرخ ارز، کاهش قیمت‌های جهانی و…، از جمله محدودیت‌ها و چالش‌هایی به شمار می‌آید که بر روند فرایند صادرات شرکت تاثیرگذار بوده است . در این راستا، فعالان این حوزه همواره در حــال تلاش برای افزایش میــزان صادرات محصولات و توسعه بازارهای صادراتی شرکت هستند.

نورانیان‌راد در ادامه به وضعیت صادرات شرکت دوب آهن در پنج ماهه ابتدایی سال جاری اشاره کرد و گفت: صادرات محصولات فولادی شرکت با توجه به کیفیت و استانداردهای جهانی، به نقاط مختلف دنیا همچون کشورهای اروپایی در حال انجام است. در حال حاضر ایران، رتبه دهم تولید فولاد در دنیا را در اختیار دارد که سهم شرکت از این میزان ۸ درصد است و بالغ بر ۵۰ درصد محصولات تولیدی شرکت روانه بازارهای صادراتی می‌شود.

وی ادامه داد: سهم صادرات محصولات شرکت از کل کشور در پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲ درصد بوده که در مقایسه با سهم تولید، از میزان بیشتری برخوردار است. در این میان صادرات تیرآهن (۱۱ درصد)، میلگرد (۲۳ درصد) و شمش (۹ درصد) نسبت به دوره مشابه در سال ۱۴۰۱ افزایش داشته است. میزان صادرات شرکت در پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲، بیش از ۴۴۰ هزار تن است.

مدیر بازاریابی و صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری، بخش عمده صادرات محصولات شرکت شامل شمش، میلگرد و تیرآهن بوده که به بیش از ۱۷ کشور دنیا اعم از خاور دور، اروپا، آفریقا، کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس و حوزه (CIS) صادر شده است. به طور کلی بر اساس نیاز بازار و نوع محصول در خصوص انتخاب بازار هدف تصمیم گیری می‌شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28397

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.