• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

فرابورس وارد کانال جدید شد

  • کد خبر : 13702
  • 09 اسفند 1401 - 12:54
فرابورس وارد کانال جدید شد
طی معاملات امروز سه‌شنبه 9 اسفند ماه بازار سرمایه، شاخص کل بورس بیش از ۲۹ هزار واحد افزایش یافت و شاخص کل فرابورس نیز توانست وارد کانال 23 هزار واحد شود.

طی معاملات امروز سه‌شنبه ۹ اسفند ماه بازار سرمایه، شاخص کل بورس بیش از ۲۹ هزار واحد افزایش یافت و شاخص کل فرابورس نیز توانست وارد کانال ۲۳ هزار واحد شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل ار ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۲۹ هزار و ۵۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۸۳۸ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با افزایش چهار هزار و ۳۴۳ واحدی، در رقم ۵۳۸ هزار و ۸۰۳ واحد ایستاد. در این بازار ۶۶۹ هزار معامله به ارزش ۹۶ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال انجام شد.

۵۷ درصد نمادهای بورسی امروز مثبت بودند که از میان آن‌ها معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو و صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به سایر نمادها، بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس با ۳۲۸ واحد افزایش، وارد کانال ۲۳ هزار واحد شد و رقم ۲۳ هزار و ۴۳ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۳۶۸ هزار معامله انجام شد که ۳۵۵ هزار و ۲۳۴ میلیارد ریال ارزش داشت.

۵۵ درصد نمادهای فرابورس مثبت بودند و از میان آن‌ها سرمایه‌گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و آهن و فولاد غدیر ایرانیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بیشترین ورود پول نیز به گروه کانه‌های فلزی و محصولات فلزی بود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13702

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها