• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023
مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان

قدرت خرید مردم کاهش یافته است

  • کد خبر : 1128
  • 11 آذر 1398 - 18:08
قدرت خرید مردم کاهش یافته است
مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان، یکی از تولیدکنندگان قفسه‌ها و کتابخانه‌های فلزی، گفت: به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، محصولات نهایی نیز با افزایش قیمت مواجه شدند اما در مقابل، میزان نقدینگی در اختیار مردم و قدرت خرید آن‌ها رشد نیافته و همین مسئله باعث کاهش فروش محصولات نهایی به مصرف‌کنندگان و رکود در صنعت شده است.

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان، یکی از تولیدکنندگان قفسه‌ها و کتابخانه‌های فلزی، گفت: به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، محصولات نهایی نیز با افزایش قیمت مواجه شدند اما در مقابل، میزان نقدینگی در اختیار مردم و قدرت خرید آن‌ها رشد نیافته و همین مسئله باعث کاهش فروش محصولات نهایی به مصرف‌کنندگان و رکود در صنعت شده است.

میرزا رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان، اظهار داشت: این شرکت در زمینه تولید انواع کمد، قفسه، بوفه و کتابخانه فلزی فعالیت می‌کند و ظرفیت سالانه آن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد از این محصولات است؛ البته در کنار این محصولات، به دلیل نیاز منطقه‌ای، انواع فرغون را نیز تولید می‌کنیم.

وی افزود: برای تولید محصول عمدتا از ورق‌های روغنی (ورق سرد) شرکت فولاد مبارکه استفاده می‌کنیم. مصرف روزانه فولاد در شرکت ما در حال حاضر حداکثر حدود پنج تن است؛ البته تولید روزانه به شرایط بازار و تقاضای مشتریان بستگی دارد. در صورتی که با تمام ظرفیت فعالیت کنیم، می‌توانیم روزانه هشت تن تا ۹ تن محصول نیز تولید کنیم. به این ترتیب، ظرفیت فعال در این مجموعه حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان با اشاره به کاربرد ورق سرد در تولید محصول، عنوان کرد: از ورق‌های سرد در تولید بدنه و پایه فرغون، بدنه، طبقه و پایه‌های قفسه‌ها استفاده می‌شود. ضخامت ورق‌های به کار رفته در این محصولات یک، ۱٫۱۵ و ۱٫۵ میلی‌متر است که بسته به نوع محصول، وزن و محل استفاده تغییر می‌کند. به طور معمول، ورق‌های سرد ضخیم در تولید بدنه و پایه فرغون و پایه قفسه‌ها و ورق‌های نازک‌تر نیز در تولید طبقات قفسه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رمضانی در خصوص نحوه تامین مواد اولیه، تصریح کرد: ورق روغنی را مستقیما از شرکت فولاد مبارکه خریداری می‌کنیم و کد خرید مربوطه را دریافت کرده‌ایم. قیمت ورق‌های این شرکت نیز نسبتا مناسب است و در بسیاری از مواقع، به راحتی قادر به تامین مواد اولیه هستیم؛ البته در برخی مواقع به دلیل عدم دسترسی به ورق‌های روغنی فولاد مبارکه، مجبور شدیم از ورق اسیدشویی فولاد امیرکبیر کاشان با نام ورق‌های فول هارد استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه محصولات شرکت ما مستقیما به دست مصرف‌کننده می‌رسد، قدرت خرید و نقدینگی مردم در وضعیت شرکت تاثیر مستقیم دارد. بنابراین، بازار فروش محصولات شرکت ما و بسیاری از شرکت‌های مشابه دچار مشکل شده و رکود بر آن حاکم شده است. با توجه به میزان تولید و فروش شرکت در سال گذشته و مقایسه آن با سال جاری می‌توان دریافت که میزان فروش بیش از ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان در پایان بیان کرد: قیمت مواد اولیه در یک سال گذشته حدود دو برابر شده و به تبع آن، قیمت محصولات نهایی نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده؛ اما در مقابل قدرت خرید مردم به عنوان مصرف‌کننده نهایی تغییر چندانی نداشته است. به همین دلیل، بسیاری از صنایع هم‌صنف ما با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=1128
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری