• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

قیمت نفت از صعود بازماند

  • کد خبر : 40038
  • 23 بهمن 1402 - 7:22
قیمت نفت از صعود بازماند
قیمت نفت در ابتدای معاملات روز دوشنبه 12 فوریه بازار آسیا پس از اینکه رژیم صهیونیستی اعلام کرد به حملات در جنوب غزه پایان داده است و نگرانی‌ها نسبت به اختلال عرضه فروکش کرد، کاهش یافت.

قیمت نفت در ابتدای معاملات روز دوشنبه ۱۲ فوریه بازار آسیا پس از اینکه رژیم صهیونیستی اعلام کرد به حملات در جنوب غزه پایان داده است و نگرانی‌ها نسبت به اختلال عرضه فروکش کرد، کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۳۱ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۱ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۷۶ دلار و ۵۳ سنت در هر بشکه رسید.

ریسک‌های ژئوپلیتیکی و نگرانی نسبت به گسترش درگیری میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطین در منطقه و احتمال مختل شدن عرضه نفت در خاورمیانه، باعث شد قیمت نفت در هفته گذشته ۶ درصد صعود کند.

چند روز پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی، پیشنهاد آتش‌ بس حماس را رد کرد، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد مجموعه‌ای از حملات را به جنوب غزه انجام داده که اکنون به پایان رسیده است.

اختلالات لجستیکی در دریای سرخ، همچنان در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار دارد. آژانس فعالیت‌های تجارت دریایی انگلیس، بامداد روز دوشنبه ۱۲ فوریه اعلام کرد که گزارشی مبنی بر اصابت دو موشک به یک کشتی در جنوب المخای یمن دریافت کرده است. نیروهای مسلح یمن در واکنش به جنگ غزه، از اواسط ماه نوامبر ۲۰۲۳، کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف حمله قرار داده‌اند.

در حالی که نگرانی‌های عرضه در خاورمیانه نسبتا افزایش یافته، اخبار منتشر شده از آمریکا بخشی از نگرانی‌ها را کاهش داده است. شرکت‌های انرژی آمریکایی، تعداد دکل‌های نفت و گاز طبیعی را به بالاترین حد خود از اواسط ماه دسامبر ۲۰۲۳ افزایش دادند که به طور بالقوه نشان‌دهنده افزایش تولید این کشور در ماه‌های آینده است. تولید داخلی آمریکا در هفته گذشته، به رکورد ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز بهبود یافت.

نگرانی‌ها پیرامون وضعیت تقاضا، همچنان به قوت خود باقی است. یکی از مقامات فدرال رزرو اظهار داشت: علاقه‌ای به توصیه برای کاهش نرخ بهره ندارد و این امر بر صحبت‌ها در خصوص مهار بیشتر تورم افزوده است. نرخ‌های بهره بالاتر، رشد اقتصادی را کاهش داده و تقاضا برای نفت را محدود می‌کند.

انتظار می‌رود ساعات معاملات در آسیا کوتاه باشد زیرا بازارهای اکثر مناطق از جمله چین، هنگ‌کنگ، ژاپن، کره‌جنوبی، سنگاپور، تایوان، ویتنام و مالزی برای تعطیلات بسته هستند.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای مالی سرزمین اصلی چین برای تعطیلات سال نوی چینی، تعطیل هستند و از روز دوشنبه ۱۹ فوریه، فعالیت خود را از سر خواهند گرفت. تجارت هنگ‌کنگ در روز ۱۴ فوریه از سر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=40038

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.