• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

قیمت نفت بر مدار صعود

  • کد خبر : 28137
  • 16 شهریور 1402 - 9:01
قیمت نفت بر مدار صعود
قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه 16 شهریور ماه در پی انتشار آماری که کاهش هفتگی ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و انتظارات برای محدودتر شدن عرضه را تقویت کرد، افزایش یافت.

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ماه در پی انتشار آماری که کاهش هفتگی ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و انتظارات برای محدودتر شدن عرضه را تقویت کرد، افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۱۲ سنت افزایش، به ۹۰ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۱ سنت افزایش، به ۸۷ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز چهارشنبه با ۵۶ سنت افزایش و شاخص نفت آمریکا با ۸۵ سنت افزایش بسته شده بود.

منابع بازار به استناد به آمار موسسه امریکن پترولیوم اعلام کردند که پیش‌بینی می‌شود ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به اول سپتامبر، به میزان ۵.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده باشد. آمار رسمی ذخایر نفت بعد از ظهر امروز از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود.

قیمت‌ها روز سه‌شنبه پنجم سپتامبر پس از اینکه عربستان سعودی و روسیه، کاهش عرضه داوطلبانه خود را تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید کردند، جهش یافتند. عربستان سعودی تولید خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد و روسیه صادرات نفت خود را به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز محدود خواهد کرد. این کاهش عرضه داوطلبانه علاوه بر کاهش تولیدی خواهد بود که این دو کشور در ماه آپریل، با چند تولیدکننده دیگر اوپک پلاس توافق کردند تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه دهند.

بر اساس گزارش رویترز، هر دو کشور، کاهش تولید داوطلبانه خود را به صورت ماهانه بازبینی می‌کنند و اگر شرایط بازار ایجاب کند، این کاهش را تشدید یا تسهیل خواهند کرد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28137

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.