• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

نتایج امیدوارکننده از توسعه صنعتی باتری‌های یون گرافن آلومینیوم

  • کد خبر : 34247
  • 30 آبان 1402 - 13:58
نتایج امیدوارکننده از توسعه صنعتی باتری‌های یون گرافن آلومینیوم
گروه تولید گرافن استرالیا «GMG» و شرکت ریوتینتو «Rio Tinto» که از اوایل سال جاری میلادی در بخش باتری‌های یون گرافن آلومینیوم وارد همکاری مشترک شده‌اند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.

گروه تولید گرافن استرالیا «GMG» و شرکت ریوتینتو «Rio Tinto» که از اوایل سال جاری میلادی در بخش باتری‌های یون گرافن آلومینیوم وارد همکاری مشترک شده‌اند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از باشگاه آلومینیوم، کریگ نیکول، مدیرعامل گروه تولید گرافن استرالیا از پیشرفتی که در همکاری با شرکت ریوتینتو در حوزه باتری‌های یون گرافن آلومینیوم به دست آمده، بسیار شگفت‌زده است.

این مشارکت که برای اولین بار در ماه می ۲۰۲۳ آغاز شد، با هدف پیشبرد توسعه باتری‌ها و با تمرکز بر برنامه‌های کاربردی در بخش معدن و صنایع معدنی انجام شده است.

نیکول در بیانیه‌ای عنوان کرد: ما از پیشرفت به‌ دست آمده با شرکت ریو تینتو در حوزه باتری یون آلومینیوم گرافن و کاربرد‌های آن‌ها خرسند هستیم.

قرار بر این بوده است که این دو شرکت در خصوص انجام آزمایش روی محصولات صرفه‌جویی انرژی گروه تولید گرافن و کاربرد‌های صنعتی جدید آن کار کنند؛ این اقدام برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش تولید گاز‌های گلخانه‌ای خواهد بود. بررسی روش‌های تامین مواد آلومینیومی توسط شرکت ریوتینتو با هدف بهینه‌سازی و تسریع توسعه باتری، از دیگر اهداف این همکاری بوده است.

مواد آلومینیومی، یکی از اجزای کلیدی در فناوری باتری «G+Al» بوده و در این برنامه همکاری مشترک، باتری‌های یون آلومینیوم گرافن به سمت تجهیزات سنگین و ادوات ذخیره انرژی در بخش معدن هدایت می‌شوند.

سرمایه‌گذاری فعلی به‌ طور خاص، توسعه هم‌زمان سلول کیسه باتری آلومینیوم یون گرافن«GMG» در یک باتری اولیه اثبات مفهوم را هدف قرار می‌دهد. تولیدکنندگان تجهیزات اصلی در ادامه به این همکاری اضافه خواهند شد.

به‌ عنوان بخشی از توافق‌نامه، ریو تینتو قرار است ۶ میلیون دلار در این همکاری مشترک سرمایه‌گذاری کند. در عوض، این شرکت حق دسترسی ترجیحی را به فناوری نوآورانه باتری تضمین می‌کند. گروه تولید گرافن استرالیا، مالکیت معنوی مرتبط با باتری‌های یون آلومینیوم گرافن را حفظ خواهد کرد و پس از اتمام موفقیت‌آمیز این پروژه، ریو تینتو حق تهیه و استفاده از باتری‌ها را در کار‌های خود خواهد داشت.

یکی از مزیت‌های این پروژه، فرایند گروه تولید گرافن استرالیا برای تهیه پودر گرافن از گاز است؛ در حالی که رقبا هنوز از فرایند پرهزینه‌تر ساختن گرافن از گرافیت استفاده می‌کنند؛ فرایندی که به مراحل متعدد شست‌و‌شو نیاز دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34247

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.