• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
استاندار گیلان:

وضعیت کارخانه فولاد خزر تعیین تکلیف شود

  • کد خبر : 40478
  • 30 بهمن 1402 - 15:19
وضعیت کارخانه فولاد خزر تعیین تکلیف شود
استاندار گیلان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان، بر تعیین تکلیف وضعیت مدیریت کارخانه فولاد خزر تا آخر هفته تاکید کرد.

استاندار گیلان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان، بر تعیین تکلیف وضعیت مدیریت کارخانه فولاد خزر تا آخر هفته تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله عباسی با تاکید بر اهمیت حمایت از تولید، کار و اشتغال در دولت سیزدهم، از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خواست طی جلساتی تا پایان هفته برای مشکل ضعف مدیریت و عدم انسجام هیئت مدیره شرکت فولاد خزر چاره‌اندیشی کرده و موضوع تعیین تکلیف شود.

به گفته وی، این شرکت در گذشته به دلیل بدهی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی به شرکت برق و عدم پرداخت مطالبات، مشکلاتی داشت که در سایه بی‌توجهی مسئولان وقت، اکنون میزان مطالبات آن به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: در مصوبات این کارگروه برای این شرکت، مهلتی برای پرداخت معوقات در نظر گرفته شد که به دلیل عدم انجام تعهدات و ایجاد اختلاف بین سهام‌داران شرکت، پرداخت معوقات و مطالبات برق، گاز و تسهیلات بانکی انجام نشد و برق شرکت قطع و تولید متوقف شد.

عباسی از هیئت مدیره شرکت فولاد خرز خواست این مشکلات را به سرعت تعیین تکلیف و نسبت به تعیین مدیرعامل جدید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید و در عین حال توجه به نیاز‌ها و حقوق کارگران، اولویت و مورد تاکید دولت سیزدهم است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون استانداری و کارگروه رفع موانع تولید به عنوان مطالبه‌گر وارد شده و این شرکت باید ظرف همین هفته مدیرعامل، هیئت مدیره و سهام‌داران خود را مشخص کند تا به معیشت کارگران این کارخانه آسیب کمتری وارد شود.

تیمور پورحیدری، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: این کارگروه تاکنون ۱۹۸ فقره مصوبه داشته است که از این تعداد، ١٨۶ فقره نهایی و اجرایی شده و ۶ درصد باقیمانده نیز در دستور کار قرار دارند که تا پایان سال عملیاتی خواهند شد.

وی یادآور شد: برخی از مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی در این کارگروه مطرح شد که یکی از مهم‌ترین مصوبات آن، مطرح کردن مشکل شرکت فولاد خزر است که با توجه به بحران ایجاد شده به علت سوء مدیریت و نداشتن برنامه تولید مجموع سهام‌داران، با دستور استاندار گیلان در اسرع وقت در مورد این شرکت تصمیم‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=40478

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.