• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024
معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان مطرح کرد:

پیشتازی فولاد خوزستان در تولید محصولات میانی فولاد کشور

  • کد خبر : 35019
  • 08 آذر 1402 - 9:26
پیشتازی فولاد خوزستان در تولید محصولات میانی فولاد کشور
معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان گفت: علی‌رغم اینکه افزایش نهاده‌ها، هزینه‌های انرژی و حقوق و مزایای منابع انسانی، عملکرد شرکت‌های فولادی را تحت فشار قرار داده اما شرکت فولاد خوزستان همچنان پیشتاز فولاد میانی کشور است.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان گفت: علی‌رغم اینکه افزایش نهاده‌ها، هزینه‌های انرژی و حقوق و مزایای منابع انسانی، عملکرد شرکت‌های فولادی را تحت فشار قرار داده اما شرکت فولاد خوزستان همچنان پیشتاز فولاد میانی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، رضا وکیلی در نشست خبری در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌ متافو، از درآمد ۴۶ همتی در هشت‌ ماهه امسال خبر داد و گفت: از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن تولید امسال، ۹۰۰ هزار تن صادر شده است و پیش‌بینی می‌کنیم صادرات فولاد خوزستان تا پایان سال جاری، به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

وی عنوان کرد: در سندی که دو دهه‌ قبل تهیه شد، میزان تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ کشور ۵۵ میلیون تن پیش‌بینی شده بود. این میزان در شرکت‌های تولیدکننده‌ فولاد ظرفیت‌سازی شد اما زیرساخت‌‌سازی اتفاق نیفتاد. فولاد، صنعتی مادر و اشتغال‌‌آفرین در دنیا شناخته می‌شود و ایران در جایگاه دهمین فولاد‌ساز جهان و از لحاظ ظرفیت در جایگاه هفتم دنیا قرار دارد‌.
معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان اشاره‌ای در ادامه به درآمد صادراتی زنجیره فولاد اشاره کرد و گفت: زنجیره فولاد با نگاه درآمدی، توان رقابت و قرار گرفتن در کنار صنعت نفت را دارد. صادرات معادن و زنجیره فولاد در سال ۱۴۰۰، نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار معادل ۲۵ درصد درآمد نفتی صادرات بود. در صورت حمایت از زنجیره فولاد، این صنعت علاوه بر جبران خلاء درآمدهای نفتی، بخش مهمی از ارز کشور را تامین می‌کند.
وکیلی، راهبرد اصلی شرکت را کسب سهم ۲۵ درصدی بازار کشور عنوان کرد و افزود: این میزان معادل ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد کشور است؛ با این توضیح که تحقق آن لزوما احداثی نخواهد بود بلکه شامل تملکی نیز می‌شود. وظیفه بنگاه‌های اقتصادی در کنار تولید و درآمد، سوددهی به دایره ذی‌نفعان بوده و در شرایط فعلی، تورم نقطه به نقطه‌ فولاد صفر است؛ بدان معنا که قیمت شمش در یک سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از دلایل عدم افزایش قیمت، اقدامات دولت و بورس کالاست؛ از طرفی افزایش نهاده‌ها، هزینه‌های انرژی و حقوق و مزایای منابع انسانی، کارخانه‌ها را تحت فشار قرار داده است اما با توجه به این شرایط نیز فولاد خوزستان همچنان پیشتاز فولاد میانی کشور است. اگر گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست را در نظر بگیرید، ۵۷ درصد سودی که از قبل اعلام شده بود را پوشش دادیم و هدف ما، دستیابی به سود ۱۰ همتی است.
معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان در پایان با بیان اینکه به دنبال ایجاد و تثبیت صادرات در بازارهای جدید صادراتی در میان کشورهای آفریقایی هستیم، به کشورهای هدف صادراتی «فخوز» اشاره کرد و یادآور شد: شرکت فولاد خوزستان از ابتدای فعالیت تا کنون، تجربه صادرات به ۲۸ کشور را در کارنامه خود دارد که شامل منطقه منا، حوزه خلیج‌ فارس، جنوب‌شرق آسیا و شمال آفریقا می‌شود؛ البته اتفاقات ۱۸ ماه اخیر در منطقه شامل جنگ روسیه و اوکراین و دامپینگ قیمتی که به تبع آن رخ داد، باعث محدودیت در صادرات شد.
انتهای پیام//
لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=35019

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.