• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

کاهش بهای نفت زیر سایه افزایش نرخ بهره

  • کد خبر : 14341
  • 20 اسفند 1401 - 9:22
کاهش بهای نفت زیر سایه افزایش نرخ بهره
قیمت نفت روز جمعه 19 اسفند ماه برای چهارمین جلسه کاهش یافت و به دلیل نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز افزایش شدید نرخ بهره در ایالات متحده و کاهش رشد اقتصادی و ضربه زدن به تقاضای سوخت، به بزرگ‌ترین ضرر هفتگی خود در پنج هفته گذشته رسید.

قیمت نفت روز جمعه ۱۹ اسفند ماه برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت و به دلیل نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز افزایش شدید نرخ بهره در ایالات متحده و کاهش رشد اقتصادی و ضربه زدن به تقاضای سوخت، به بزرگ‌ترین ضرر هفتگی خود در پنج هفته گذشته رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از برنا، قیمت نفت برنت با ۷۶ سنت (۰٫۹ درصد) کاهش به ۸۰ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا «WTI» با ۹۱ سنت (۱٫۲ درصد) کاهش به ۷۴ دلار و ۸۱ سنت رسید.

انتظارات افزایش بیشتر نرخ بهره در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان و همچنین اروپا، چشم‌انداز رشد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است و هر دو شاخص نفت خام را تا این هفته بیش از ۵ درصد کاهش داده که بدترین کاهش آن‌ها از اوایل ماه فوریه تاکنون است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده نسبت به افزایش بیشتر و سریع‌تر نرخ بهره هشدار داد و گفت: فدرال رزرو در ابتدا اشتباه می‌کرد که تورم را گذرا می‌دانست و از قدرت بازار کار شگفت زده شد.

حتی پس از آنکه تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه کردند، نرخ بهره در هفته گذشته به بیشترین میزان در پنج ماه گذشته افزایش یافت. بازار کار در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان همچنان محدود است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14341

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.