• امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
طی ۹ ماهه امسال؛

۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شد

  • کد خبر : 10683
  • 02 بهمن 1401 - 8:32
۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شد
طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت تا پایان آذر ماه امسال، بالغ بر ۸۷۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده که سواری‌ها بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت تا پایان آذر ماه امسال، بالغ بر ۸۷۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است که سواری‌ها بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و با رشد ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری کامل تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، پس از بالغ بر ۶ ماه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش عملکرد صنعتی‌ها و از جمله خودروسازان را منتشر کرده است.

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت، از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، بیش از ۸۷۰ هزار و ۵۲۵ دستگاه خودرو در کشور تولید شده است. از این میزان، بیشترین تولید سهم خودروهای سواری است. در مدت مذکور سال جاری، ۷۶۰ هزار دستگاه خودرو سواری تولید شده است که در مقایسه با تعداد خودروهای سواری در ٩ ماهه سال گذشته (۶۷۰ هزار دستگاه)، افزایش ١٣ درصدی را نشان می‌دهد.

گفتنی است که آمار تولیدی سال گذشته، شامل خودروهای ناقص نیز بوده است اما در سال جاری، ۷۶۰ هزار دستگاه تولیدی همگی خودروهای کامل هستند.

پس از آن بیشترین تیراژ خودرو، در دسته وانت‌هاست که خودروسازان داخلی با افزایش تولید ۵۴ درصدی طی ٩ ماهه امسال نسبت به تولید وانت‌ها در مدت مشابه سال گذشته، از ۵۷ هزار و ۷۲۰ دستگاه به ۸۸ هزار و ۷۹۵ دستگاه رسیده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، ۱۷ هزار و ۱۵۰ دستگاه خودرو تولید شده که ۴ درصد بیشتر از میزان تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته است. در مجموع ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، تولید ۱۶ هزار و ۴۴۹ دستگاه تراکتور ثبت شده است.

بالاترین رشد تولید خودروسازان در حوزه ون‌هاست که  ۳۶۰ درصد افزایش یافته و از ۵۵٠ دستگاه تولید شده طی ۹ ماهه سال گذشته، به دو هزار و ۵٠٠ دستگاه ون در مدت مشابه امسال رسیده است.

در مجموع چهار هزار و ۲۸۰ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که نسبت به یک هزار و ۶۶۵ دستگاه تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵۷ درصد بیشتر شده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10683
  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی تیرآهن اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم لاکی اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی سیم و کابل مخابراتی اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوازم خانگی اختصاصی لوله اختصاصی لوله مسی و آلیاژی اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مفتول مسی اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی نسوز اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران طلا فلزات آنلاین قیمت مس گفت و گوی خبری گفت وگوی خبری گفت‌وگوی خبری