• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023

افزایش جهانی تولید آلومینیوم در سال ۲۰۲۲

  • کد خبر : 15055
  • 27 اسفند 1401 - 8:45
افزایش جهانی تولید آلومینیوم در سال ۲۰۲۲
تولید آلومینیوم جهان طی سال 2022، به 69 میلیون تن افزایش یافت. چین کماکان در صدر جدول تولیدکنندگان این فلز استراتژیک قرار دارد.

تولید آلومینیوم جهان طی سال ۲۰۲۲، به ۶۹ میلیون تن افزایش یافت. چین کماکان در صدر جدول تولیدکنندگان این فلز استراتژیک قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، میزان تولید جهانی آلومینیوم از ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۱، به ۶۹ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت؛ این در حالی است که میزان ظرفیت تولید این محصول تا پایان سال ۲۰۲۲، به ۷۷ میلیون تن ارتقا پیدا کرد.

چین با تولید ۴۰ میلیون تن آلومینیوم و ظرفیت تولید سالانه ۴۴ میلیون تن از این محصول در سال ۲۰۲۲، توانست همچنان به عنوان صدرنشین بی‌رقیب تولید آلومینیوم جهان باقی بماند. میزان تولید این کشور در سال ۲۰۲۱، ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و میزان ظرفیت تولید نیز ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن اعلام شده بود.

طی مدت یاد شده، هند با تولید چهار میلیون تن و روسیه با تولید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن آلومینیوم، در رتبه‌های دوم و سوم تولید این محصول در جهان قرار گرفتند. این در حالی است که میزان ظرفیت سالانه تولید آلومینیوم این کشورها در سال ۲۰۲۲، به ترتیب چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تن و چهار میلیون تن اعلام شده است.

همچنین کانادا و امارات متحده عربی به ترتیب با تولید سه میلیون تن و دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن و نیز ظرفیت تولید سه میلیون و ۳۰۰ هزار تن و دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن آلومینیوم، به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم جهان ایستادند.

سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا میزان ذخایر بوکسیت جهان را حدود ۵۵ تا ۷۵ میلیارد تن ارزیابی می‌کند که این میزان برای پاسخگویی به نیاز آینده صنعت آلومینیوم کافی است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=15055

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری