• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی:

ذخایر البرز شرقی در حال اتمام است

  • کد خبر : 18647
  • 23 اردیبهشت 1402 - 10:31
ذخایر البرز شرقی در حال اتمام است
مدیرعامل شرکت البرز شرقی با بیان اینکه ذخایر زغال‌سنگ این شرکت تا 6 سال آتی تمام خواهد شد، گفت: طرح توسعه معادن زغال‌سنگ استان‌های سمنان و گلستان در سه مرحله اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی با بیان اینکه ذخایر زغال‌سنگ این شرکت تا ۶ سال آتی تمام خواهد شد، گفت: طرح توسعه معادن زغال‌سنگ استان‌های سمنان و گلستان در سه مرحله اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از بازار، بابک براتی با بیان اینکه تامین کنسانتره زغال‌سنگ ذوب آهن اصفهان بر عهده مجموعه البرز شرقی است، عنوان کرد: این شرکت دارای چهار پهنه معدنی در استان‌های سمنان و گلستان است که زغال‌سنگ خام را از آن‌ها استخراج می‌کند.

وی با بیان اینکه البرز شرقی، سالانه ۴۰ هزار تن زغال‌سنگ خام را استخراج و پس از زغال‌شویی به ۲۲ تا ۲۳ هزار تن کنستانتره تبدیل می‌کند، ابراز کرد: این کنستانتره برای ذوب آهن اصفهان تامین و ارسال می‌شود تا خوراک کوره ذوب را فراهم‌ سازد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی با اشاره به منابع این شرکت، بیان کرد: با توجه به اینکه عمر معادن استان‌های سمنان و گلستان بسیار طولانی شده است و لایه‌های بالایی معدن تا ۶ سال دیگر تمام می‌شود، شرکت به دنبال توسعه در لایه‌های زیرین استحصال زغال‌سنگ است.

براتی با بیان اینکه طرح توسعه شرکت البرز شرقی در سه مرحله به اجرا در خواهد آمد، افزود: این طرح در سال ۱۴۰۲ آغاز و پیش‌بینی سرمایه‌گذاری برای آن نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه طرح توسعه می‌تواند عمر البرز شرقی را ۲۰ سال طولانی‌تر کند، مطرح کرد: مراحل سرمایه‌گذاری طرح توسعه معادن البرز شرقی در سه مقطع شامل کوتاه‌مدت به میزان دو سال، میان‌مدت به میزان پنج سال و درازمدت به میزان هفت سال به اجرا در خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی با بیان اینکه پیش‌بینی ما از اجرای طرح توسعه معادن در استان‌های سمنان و گلستان، افزایش ۱۰ هزار تنی زغال‌سنگ خام خواهد بود، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود استحصال زغال‌سنگ خام از چهار معدن گلستان و سمنان پس از اجرای طرح توسعه، از ۴۰ به ۵۰ هزار تن در سال برسد.

براتی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه البرز شرقی سه هزار شغل را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در استان‌های سمنان و گلستان ایجاد کرده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=18647

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
زنگ خطر برای صنعت فولاد ژاپن به صدا درآمد
در پی ثبت قرارداد احتمالی میان غول‌های معدنی جهان،

زنگ خطر برای صنعت فولاد ژاپن به صدا درآمد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.