• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس افتتاح شد

  • کد خبر : 35040
  • 09 آذر 1402 - 4:58
کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس افتتاح شد
کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس در شهرستان خور و بیابانک با ظرفیت اسمی سالانه ۴۵ هزار تن افتتاح شد.

کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس در شهرستان خور و بیابانک با ظرفیت اسمی سالانه ۴۵ هزار تن افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، محمدرضا کریمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مراسم افتتاح ابن کارخانه، بیان کرد: کارخانه تولید کودهای گرانول با ظرفیت اسمی سالانه ۴۵ هزار تن در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع در نزدیکی کارخانه پتاس خور و بیابانک به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این کارخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه سرمایه‌گذاری مجتمع پتاس خور و بیابانک، با هزینه‌ای بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دارای قابلیت گرانول‌سازی انواع کودها و مواد معدنی پودری است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد:‌ هدف از افتتاح کارخانه گرانول‌سازی، توسعه زنجیره تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و همچنین افزایش اشتغال‌زایی است. میزان اشتغال‌زایی این کارخانه ۶۰ نفر به صورت مستقیم بوده و در مدت حدود ۱۴ ماه به افتتاح رسیده است.

گفتنی است سید حسین شهامی، مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، سرمایه‌گذار، نماینده شهر در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان استانی نیز در این مراسم حضور یافتند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=35040

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.