• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024

کاهش ۳۵ درصدی حاشیه سود شرکت واله

  • کد خبر : 41052
  • 08 اسفند 1402 - 15:02
کاهش ۳۵ درصدی حاشیه سود شرکت واله
شرکت معدنی واله برزیل در گزارشی اعلام کرد که سود خالص سه ماهه چهارم سال 2023 این شرکت 35 درصد کاهش یافته و رقم اعلام شده حدود نصف عدد پیش‌بینی شده از سوی تحلیلگران است.

شرکت معدنی واله برزیل در گزارشی اعلام کرد که سود خالص سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ این شرکت ۳۵ درصد کاهش یافته و رقم اعلام شده حدود نصف عدد پیش‌بینی شده از سوی تحلیلگران است. این شرکت کاهش حاشیه سود اعلام شده را به سرمایه‌گذاری مشترک در شرکت «Samarco» و افزایش هزینه‌های مشمول مالیات صندوق تامین آتیه (نوعی بیمه خسارت) خود نسبت داد.

شرکت معدنی واله برزیل در گزارشی اعلام کرد که سود خالص سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ این شرکت ۳۵ درصد کاهش یافته است. رقم اعلام شده حدود نصف عدد پیش‌بینی شده از سوی تحلیلگران است. شرکت واله برزیل کاهش حاشیه سود اعلام شده را به سرمایه‌گذاری مشترک در شرکت «Samarco» و افزایش هزینه‌های مشمول مالیات صندوق تامین آتیه (نوعی بیمه خسارت) خود نسبت داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌ آنلاین» و به‌ نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت واله برزیل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ‌آهن در جهان، میزان سود خالص خود برای سه‌ ماهه منتهی به دسامبر سال ۲۰۲۳ را حدود ۲٫۴۲ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با میزان سود خالص ۴٫۱۵ میلیارد دلاری پیش‌بینی شده از سوی تحلیلگران در نظرسنجی گروه بورس اوراق بهادار لندن (LSEG) حدود ۵۰ درصد کمتر است.

میزان درآمد شرکت واله برزیل به دلیل ریزش یک سد باطله در سال ۲۰۱۵ که باعث رانش زمین همراه با گل‌ولای و کشته شدن ۱۹ نفر و آلودگی شدید رودخانه «Rio Doce river» شد ،تحت تاثیر خسارت ۱٫۲ میلیارد دلاری افزایش هزینه‌های صندوق تامین آتیه قرار گرفته است. در حال حاضر مجموع هزینه‌های صندوق تامین آتیه شرکت واله برزیل به ۴٫۲۱ میلیارد دلار رسیده که ۴۰ درصد نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

شرکت «BHP» به عنوان مالک سابق سد باطله و شریک تجاری شرکت واله برزیل و سهام‌دار شرکت «Samarco» در نیمه دوم ماه فوریه سال ۲۰۲۴ اعلام کرد که مبلغ ۳٫۲ میلیارد دلار خسارت دیگر را در پرونده قضایی مربوط به حوادث سد باطله مذکور ثبت خواهد کرد. در همین راستا، میزان سود تعدیل شده شرکت واله برزیل قبل از اعمال شاخص بهره، مالیات، استهلاک (EBITDA) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ حدود ۳۷ درصد رشد را تجربه کرد و میزان درآمد و فروش این شرکت بیش از ۹ درصد افزایش را به ثبت رساند.

تحلیلگران شرکت «RBC Europe Limited» با اشاره به اینکه دستورالعمل تولید شرکت واله برزیل دستخوش تغییرات نشده و سرمایه در گردش این شرکت نسبت به انتظارات قبلی بهتر ظاهر شده است، چشم‌انداز مثبتی را برای درآمد شرکت وااله برزیل ارائه دادند. همچنین شرکت واله برزیل در روز پنج‌شنبه ۲۲ فوریه ۲۰۲۴ اعلام کرد که هیئت مدیره این شرکت با پرداخت ۰٫۵۵ دلار به ازای هر سهم به سهام‌داران موافقت کرده است.

شرکت واله برزیل در ادامه اعلام کرد که قیمت سنگ‌آهن این شرکت به طور متوسط ۱۱۸ دلار و ۳۰ سنت در هر تن در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۹۵ دلار و ۶۰ سنت در هر تن ثبت شده در سه ماهه مشابه سال ۲۰۲۲ افزایش داشت. علاوه‌براین، شرکت واله برزیل مبلغ سرمایه‌گذاری‌های خود را از ماه اکتبر تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۳ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۲، حدود یک پنجم افزایش داد و ۲٫۱ میلیارد دلار در پروژه‌های سنگ‌آهن و همچنین فلزات مهم در گذار به انرژی‌های تجدیدپذیر مانند نیکل و مس هزینه کرد.

روند افزایشی درآمدهای شرکت واله برزیل در بحبوحه بلاتکلیفی‌های موجود در مورد انتخاب جانشین ادواردو بارتولومئو به عنوان مدیر اجرایی یا انتخاب مجدد وی به ثبت رسیده است. آن‌ طور که به نظر می‌رسد مجوزهای عملیاتی شرکت واله برزیل در دو معدن تحت مدیریت این شرکت توسط مقامات مسئول محیط زیست برزیل به حالت تعلیق درآمده است و بر اساس اعلام شرکت «RBC Europe Limited» چنین موضوعی می‌تواند خطراتی را در مورد تداوم فعالیت شرکت واله برزیل در دو معدن ذکر شده ایجاد کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=41052

نوشته‌های مشابه

28فروردین
واردات سنگ‌آهن چین صعودی شد
با افزایش فعالیت کارخانه‌های فولادسازی،

واردات سنگ‌آهن چین صعودی شد

27فروردین
روند نزولی قیمت لیتیوم چین ادامه پیدا کرد
هم‌زمان با کاهش قیمت‌ها در بورس‌ آتی،

روند نزولی قیمت لیتیوم چین ادامه پیدا کرد

27فروردین
قابلیت رشد حجم عرضه لیتیوم فراهم شده است
تلاش‌ در جهت بازیابی بازار لیتیوم؛

قابلیت رشد حجم عرضه لیتیوم فراهم شده است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.