• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

افزایش تولید کنسانتره مس در سال ۲۰۲۲

  • کد خبر : 15512
  • 16 فروردین 1402 - 11:29
افزایش تولید کنسانتره مس در سال ۲۰۲۲
تولید کنسانتره مس جهان طی سال 2022 با افزایش 3.4 درصدی، به 21.8 میلیون تن رسید.

تولید کنسانتره مس جهان طی سال ۲۰۲۲ با افزایش ۳٫۴ درصدی، به ۲۱٫۸ میلیون تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس «ICSG»، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۲، حدود ۲۱ میلیون و ۸۱۱ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بود.

از این میزان، ۱۱ میلیون و ۳۷ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، چهار میلیون و ۶۹۶ هزار و ۶۰۰ تن آسیا، سه میلیون و ۹۲ هزار و ۳۰۰ تن آفریقا، دو میلیون و ۸۷ هزار و ۹۰۰ تن اروپا و ۸۹۶ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲۷ میلیون و ۳۱۷ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ (۲۶ میلیون و ۳۴ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

فعالان مس جهانی طی ۱۲ ماهه ۲۰۲۲، حدود ۲۵ میلیون و ۶۷۲ هزار تن مس تصفیه‌‎شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، ۲۴ میلیون و ۸۰۱ هزار تن بود که نشان‌دهنده افزایش ۳٫۵ درصدی است.

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه‌‎شده در جهان طی سال ۲۰۲۲، ۳۱ میلیون و ۴۲ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ (۳۰ میلیون و ۱۳۸ هزار تن)، حدود ۳ درصد افزایش یافت.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=15512

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.