• امروز : چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024

افزایش فروش کانسنگ سرب و روی در بورس کالا

  • کد خبر : 9644
  • 19 دی 1401 - 4:02
افزایش فروش کانسنگ سرب و روی در بورس کالا
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از رشد قابل توجه فروش خاک سرب و روی انگوران در معاملات بازار بورس کالای ایران در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از رشد قابل توجه فروش خاک سرب و روی انگوران در معاملات بازار بورس کالای ایران در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محمدرضا کریمی بیان کرد: بر اساس گزارش فروش خاک سرب و روی انگوران در سایت بورس کالای ایران، آمار فروش سال ۱۴۰۱ تا تاریخ هفتم دی ماه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۲.۳ برابر افزایش داشته است.

به گفته وی، تناژ خاک روی انگوران در معاملات بازار بورس کالای ایران در بازه یاد شده در سال گذشته، ۳۴۲ هزار و ۵۰۰ تن بود که این میزان در ۹ ماهه سال جاری به ۷۸۹ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تاکید کرد: در میان آمار و ارقام ارائه شده، فروش بیش از ۲۰۰ هزار تن خاک کم عیار کربناته در مقایسه با سنوات قبلی نیز کم‌نظیر و چشمگیر است.

کریمی ادامه داد:‌ با توجه به ظرفیت تولید سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن خاک سرب و روی مجتمع انگوران، تاکنون پیشرفت بیش از ۹۲ درصدی فروش طی ۱۰ ماه گذشته محقق و از طریق بورس کالا به حدود ۶۰ شرکت داخلی با شرایط نقدی و اعتباری عرضه شده است.

وی عنوان کرد: تسهیل شرایط فروش با استفاده از آیین‌نامه اجرایی بند الف ماده ۹ قانون رفع موانع تولید که امکان خرید اعتباری در ازای تحویل ضمانت‌نامه را برای خریداران فراهم کرده و همچنین رقابت شفاف و عرضه مستمر و منظم با قیمت‌های کشف شده در بازار بورس کالای ایران از عوامل موثر در افزایش آمار فروش است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در پایان خاطرنشان کرد: موضوع استفاده از اوراق گام در زنجیره تولید سرب و روی کشور در دست بررسی و اقدام است که در صورت اخذ مجوزهای قانونی لازم، استفاده از این اوراق می‌تواند ضمن افزایش آمار فروش، نقشی مهم در تامین مواد اولیه زنجیره تولید سرب و روی کشور ایفا کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=9644

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.