• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024

طلای جهانی در انتظار تعیین نرخ بهره

  • کد خبر : 41001
  • 08 اسفند 1402 - 6:40
طلای جهانی در انتظار تعیین نرخ بهره
قیمت طلا امروز سه‌شنبه هشتم اسفند ماه 1402 ثابت باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه فدرال رزرو چه زمانی ممکن است کاهش نرخ‌های بهره را آغاز کند، هستند.

قیمت طلا امروز سه‌شنبه هشتم اسفند ماه ۱۴۰۲ ثابت باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه فدرال رزرو چه زمانی ممکن است کاهش نرخ‌های بهره را آغاز کند، هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به دو هزار و ۳۱ دلار و سه سنت و هر اونس طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش، به دو هزار و ۴۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری از ۴.۲۹۹ درصد در روز گذشته، به ۴.۲۷۷ درصد کاهش یافت و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد. داده‌ها نشان داد که فروش خانه‌های جدید برای یک خانواده در ایالات‌ متحده آمریکا، کمتر از حد انتظار در ماه ژانویه افزایش یافته است؛ در حالی که شاخص فعالیت تولیدی ماهانه فدرال رزرو مثبت بود.

اظهارات اخیر سیاست‌گذاران فدرال‌ رزرو نشان می‌دهد که بانک مرکزی ایالات‌ متحده آمریکا عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد و تا حد زیادی شرط‌بندی‌ها را در برابر هرگونه کاهش نرخ قبل از ماه ژوئن تقویت می‌کند.

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره، در حال حاضر بازارها در حدود ۸۰ واحد کاهش نرخ برای سال ۲۰۲۴ قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره، جذابیت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد. در حال حاضر، بازارها منتظر اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام ایالات‌ متحده آمریکا و شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش، به ۸۸۱ دلار و ۷۵ سنت در هر اونس و پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش، به ۹۴۹ دلار و ۳۶ سنت رسید؛ بهای نقره در ۲۲ دلار و ۵۲ سنت در هر اونس ثابت بود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=41001

نوشته‌های مشابه

28فروردین
ثبت رکوردهای جدید در شرکت معدنی املاح ایران
28فروردین
تولید مس شیلی افزایش یافت
در ماه فوریه 2024،

تولید مس شیلی افزایش یافت

28فروردین
حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت
مدیر طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان:

حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.